Alžyro vėliava

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
FIAV 111110.svgValstybinė vėliava, Proporcijos: 2:3
FIAV 000001.svg Karinė jūrų vėliava, Proporcijos: 2:3

Alžyro vėliava – dvi vienodo pločio vertikalios juostos: prie flagštokožalia, plazdančiojoje pusėje – balta. Vėliavos centre pavaizduotas raudonas pusmėnulis ir raudona penkiakampė žvaigždė.

Alžyro karinė jūrų vėliava nuo valstybinės vėliavos skiriasi tik tuo, kad karinės jūrų vėliavos kairiame viršutiniame kampe pavaizduoti du raudoni sukryžiuoti inkarai.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Anksčiausiai žinoma oficiali vėliava buvo raudoname fone, kiek pasislinkę nuo centro į flagštoko, įkomponuoti balti pusmėnulis ir penkiakampė žvaigždė. Ši vėliava buvo naudojama nuo 1515 iki 1830 metų. Vėliau, Alžyrą valdant Prancūzijai, iki 1962 m., buvo naudojama Prancūzijos trispalvė.

Dabartinė vėliava buvo įteisinta 1962 metų liepos 3 dieną. Ji panaši į Alžyro nacionalinio išsivadavimo fronto (Front de Libération Nationale, FLN) vėliavą. Taip pat yra spėjama, kad tokią vėliavą XIX amžiuje naudojo kovotojas už Alžyro laisvę Abdelis Kadyras.

Simbolika[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Balta spalva reiškia tyrumą, žalia – islamą. Mėnulio pjautuvas buvo naudojamas ir prieš islamo atsiradimą. Tačiau, kadangi daugelis valstybių, kurių gyventojų daugumą sudaro islamo išpažinėjai, savo vėliavose naudoja pusmėnulį, šis simbolis tapo islamo ženklu.

Konstrukcija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Flag of Algeria (construction).svg


Spalvos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

        Pantone spalvų sistemoje: Žalia – Pantone 356; RGB spalvų sistemoje: Žalia – 0, 122, 61.

        Pantone spalvų sistemoje: Balta – nėra; RGB spalvų sistemoje: Balta – 255, 255, 255.

        Pantone spalvų sistemoje: Raudona – Pantone 186; RGB spalvų sistemoje: Raudona – 206, 17, 38.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]