NKVD: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
25 baitai pašalinti ,  prieš 2 metus
Pašalinta "genocidas" sąvoka dėl: (1) - rašytinės informacijos šaltinio ir atitinkamos išnašos nebuvimo (tuščias teiginys);(2) - glaudžiai susiję su pirmuoju skirsniu, apart keleto abejotinos kompetencijos lietuvos istorikų teigimo, tai yra bene žinomiausias faktas, jog NKVD niekuomet per savo veiklos dešimtmetį neįvykdė jokių veiksmų, kurie gali būti net per sprindį sutapatinami su "genocido" sąvoka; (3) - vakarų istorikų tarpe, nėra jokių patvirtinimų dėl neva tai "genocido" vykdymo pabaltyje.
(Pašalinta "genocidas" sąvoka dėl: (1) - rašytinės informacijos šaltinio ir atitinkamos išnašos nebuvimo (tuščias teiginys);(2) - glaudžiai susiję su pirmuoju skirsniu, apart keleto abejotinos kompetencijos lietuvos istorikų teigimo, tai yra bene žinomiausias faktas, jog NKVD niekuomet per savo veiklos dešimtmetį neįvykdė jokių veiksmų, kurie gali būti net per sprindį sutapatinami su "genocido" sąvoka; (3) - vakarų istorikų tarpe, nėra jokių patvirtinimų dėl neva tai "genocido" vykdymo pabaltyje.)
'''NKVD''', ''Vidaus reikalų liaudies komisariatas'' ({{ru|НКВД, Народный комиссариат внутренних дел}}), ''VRLK'' – [[Rusija|Sovietų Rusijos]] ir [[SSRS|Sovietų Sąjungos]] valstybinė institucija, represinė žinyba (oficialiai laikyta „kovos su nusikalstamumu ir revoliucinės / viešosios tvarkos palaikymo organu“).
 
Ji jungė [[vidaus reikalų ministerija|vidaus reikalų ministerijos]] ir [[saugumo policija|saugumo policijos]] funkcijas. Kaip vidaus reikalų organas tvarkė kai kuriuos transporto reikalus, priešgaisrinę apsaugą ir kt. Kaip policijos ir saugumo policijos funkcijas atliekančių organų valdymo sistema atsakinga už civilių žudynes, etninius valymus, [[genocidas|genocidą]], SSRS priešiškų asmenų likvidacijas Sovietų Sąjungoje ir užsienyje, [[Gulagas|Gulago]] apsaugą.
 
Nuo [[1946]] m. kovo iki [[1960]] m. sausio pab. ši represinė institucija veikė kaip SSRS MVD (''министерство внутренних дел'', ''МВД'' – vidaus reikalų ministerija).
5

pakeitimai

Naršymo meniu