Saksonijos kunigaikštystė: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
S
S
Valdant pastarajam, buvo kuriami nauji miestai: išdygo [[Hildesheimas]], [[Kaselis]], [[Giustrovas]], [[Liuneburgas]], [[Zalcvėdelis]], [[Šverinas]], [[Brunsvikas]] ir kt. Henrikas III tapo vienu galingiausių Šventosios Romos imperijos kunigaikščiu.
 
1180 m., dėl Henriko III nesutarimų su imperatoriumi [[Frydrichas Barbarosa|Frydrichu Barbarosa]], Saksonija buvo užpulta ir nukariauta. Kunigaikštystė buvo panaikinta, o jos teritorija suskaldyta į daug smulkių feodalinių valdų, pavaldžių tiesiogiai imperatoriui, arba atiduotų bažnyčiai. Henrikui III buvo paliktas tik Brunsviko miestas, kur sukurta [[Brunsviko grafystė]]. Vestfalijoje sukurta galinga [[Miunsterio vyskupija]], šiaurėje - [[Oldenburgo kunigaikštystė]] ir pan.
 
Tolimame rytiniame kunigaikštystės pakraštyje (prie Elbės upės), Alberto Lokio palikuonių (Askanų dinastijos) valdomose žemėse buvo atgaivintas Saksonijos kunigaikščio titulas, tačiau geografiškai kunigaikštystė buvo jau visai kitur. Ji vadinama [[Jaunesnioji Saksonijos kunigaikštystė|Jaunesniąja Saksonijos kunigaikštyste]].
33 154

pakeitimai

Naršymo meniu