Georg Friedrich Händel: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
352 pridėti baitai ,  prieš 7 metus
nėra keitimo aprašymo
F. Hendelis gimė Halės mieste [[Vokietija|Vokietijos]] šiaurėje, kirpėjo – chirurgo šeimoje. Dar būdamas visai mažas, jis pradėjo groti klavesinu, smuiku, [[vargonai]]s, o būdamas 11 metų parašė pirmuosius kūrinius.
 
NorėdamasBūdamas išstudijuotiaštuoniolikos, žinomiausiųbuvo kompozitoriųpaskirtas veikląkatedros vargonininku, Gtačiau galimybė tapti bažnyčios muziku jo neviliojo. FDevyniolikos jis išvyko į Hamburgą, to meto vokiečių operos centrą. Ten griežė smuiku operos teatro orkestre, tapo orkestro dirigentu. Hamburge sukūrė savo pirmąją operą („Almira“). Susižavėjęs šiuo muzikos žanru Hendelis išvyko į operos tėvynę Italiją, kur praleidotoliau mokėsi, bendravo su žymiausiais to meto italų ketveriusoperos metuskūrėjais. Čia jis sukūrė keletą [[opera|operų]] ir kantatų, kurias pastatė [[Florencija|Florencijos]], [[Venecija|Venecijos]], [[Neapolis|Neapolio]] teatrai.
 
Ilgas G. F. Hendelio gyvenimo ir kūrybos laikotarpis susijęs su [[Londonas|Londonu]]. Pirmoji čia pastatyta kompozitoriaus [[opera]] „Rinaldas“ (1711 m.) nustelbė kitų autorių kūrinius ir turėjo nepaprastą pasisekimą. G. F. Hendelis tapo Karaliaus Rūmų kompozitoriumi, o vėliau ėmė vadovauti [[opera|operos]] teatrui. Atrodė, kad jo laukė puiki ateitis, turtas, šlovė, tačiau netrukus viskas pasikeitė. Pasigirdo balsai, kritikuojantys G. F. Hendelio rašomas „rimtąsias“ [[opera]]s (opera seria), kurių puikios melodijos negalėjo atsverti dramaturgijos trūkumų. Kompozitoriui teko konkuruoti su kitais, iš užsienio kviečiamais muzikantais ir kovoti su dainininkų užgaidomis (jie mėgdavo „pagražinti“ [[arija]]s ir atlikdavo jas ne taip, kaip norėjo kompozitorius).
Anoniminis naudotojas

Naršymo meniu