Antanas Vaičiulaitis: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
1 174 pridėti baitai ,  prieš 11 metų
red.
(red.)
'''Antanas Vaičiulaitis''' ([[1906]] m. [[birželio 23]] d. Didžiųjų[[Didieji ŠelviųŠelviai|Didžiuosiuose kaime prieŠelviuose]], [[Vilkaviškis|Vilkaviškio valsčius]] – [[1992]] m. [[liepos 22]] d. [[Vašingtonas|Vašingtone]], [[JAV]]) – lietuviųLietuvos diplomatas, rašytojas, vertėjas.
 
== Biografija ==
Vaičiulaičio slapyvardis buvo Aug. Raginis. Žymiausias kūrinys – [[romanas]] „Valentina“.
Baigė [[Vilkaviškio gimnazija|Vilkaviškio „Žiburio“ gimnaziją]]. [[Lietuvos universitetas|Lietuvos universitete]] studijavo lietuvių ir prancūzų kalbą bei literatūrą, pedagogiką, psichologiją. Prancūzų literatūros studijas gilino [[Grenoblio universitetas|Grenoblio]] ir [[Sorbonos universitetas|Sorbonos universitetuose]].
 
Dirbo Lietuvos telegramų agentūroje [[ELTA]]. [[1940]] m. pradžioje Lietuvos užsienio reikalų ministras [[Juozas Urbšys]] paskyrė jį į diplomatinę tarnybą atstovybėje prie Šventojo Sosto [[Vatikanas|Vatikane]]. [[Sovietų Sąjunga]]i okupavus Lietuvą, nebegalėjo sugrįžti Tėvynėn.
== Kūryba ==
Antanas Vaičiulaitis - XX a. ketvirtojo dešimtmečio kartos rašytojas, išsiskiriantis ypač šviesia humanistine pasaulėvoka ir dėmesiu estetiniam kūrinio formos tobulumui. Vaičiulaitis yra vienas ryškiausių krikščioniškojo humanizmo atstovų lietuvių literatūroje, gretintinas su tokiais XX a. prancūzų ir italų literatūros meistrais kaip Andrė Morua (André Maurois), Fransua Moriakas (François Mauriac), Džiovanis Papinis (Giovanni Pappini). Stilistine kultūra, vakarietiška kūrybine orientacija jis primena Jurgį Savickį ir Henriką Radauską, kaip ir jie, atstovauja brandžiai ir laisvai nepriklausomos Lietuvos meninei kultūrai.
 
Gavęs kunigo J. Navicko pasiūlymą, išvyko į JAV. Dėstė Marianapolio kolegijoje Thompsone, Fordhamo universitete studijavo anglų ir amerikiečių literatūrą. Scrantono universitete dėstė prancūzų kalbą ir literatūrą. Dvidešimt penkerius metus dirbo [[Amerikos balsas|„Amerikos balso“]] informacinėje agentūroje [[Niujorkas|Niujorke]], vėliau Vašingtone.
== Nuorodos ==
 
== Kūryba ==
[http://antologija.lt/texts/46/main_l.html Literatūros antologija. Antanas Vaičiulaitis: ''Valentina'']
A. Vaičiulaičio slapyvardis buvo ''Aug. Raginis''. Žymiausias kūrinys – [[romanas]] „Valentina“.
 
Antanas Vaičiulaitis - XX a. ketvirtojo dešimtmečio kartos rašytojas, išsiskiriantis ypač šviesia humanistine pasaulėvoka ir dėmesiu estetiniam kūrinio formos tobulumui. Vaičiulaitis yra vienas ryškiausių krikščioniškojo humanizmo atstovų lietuvių literatūroje, gretintinas su tokiais XX a. prancūzų ir italų literatūros meistrais kaip Andrė Morua (''André Maurois''), Fransua Moriakas (''[[François Mauriac]]''), Džiovanis Papinis (''Giovanni Pappini''). Stilistine kultūra, vakarietiška kūrybine orientacija jis primena [[Jurgis Savickis|Jurgį Savickį]] ir [[Henrikas Radauskas|Henriką Radauską]], kaip ir jie, atstovauja brandžiai ir laisvai nepriklausomos Lietuvos meninei kultūrai.
[http://www.aidai.us/index.php?view=article&catid=83%3Aredaktoriai&id=204%3Aantanas-vaiiulaitis-&option=com_content&Itemid=61 "Aidų" redaktoriai: Antanas Vaičiulaitis]
 
== Nuorodos ==
{{DEFAULTSORT:Vaičiulaitis, Antanas}}
* [http://antologija.lt/texts/46/main_l.html Literatūros antologija. Antanas Vaičiulaitis: ''Valentina'']
* [http://www.aidai.us/index.php?view=article&catid=83%3Aredaktoriai&id=204%3Aantanas-vaiiulaitis-&option=com_content&Itemid=61 "Aidų" redaktoriai: Antanas Vaičiulaitis]
 
{{DEFAULTSORT:Vaičiulaitis, Antanas}}
[[Kategorija:Lietuvos rašytojai]]
[[Kategorija:Lietuvos diplomatai]]
[[Kategorija:Lietuvos rašytojai]]
[[Kategorija:JAV lietuviai]]
 
[[bat-smg:Antanas Vaičiulaitis]]
23 559

pakeitimai

Naršymo meniu