Sneferu

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Sneferu
Raudonoji Sneferu piramidė

Sneferu (Snofru, Snefru, Soris) – ketvirtosios Egipto faraonų dinastijos pradininkas. Valdymas datuojamas įvairiai, vienur 25752551 m. pr. m. e., kitur 26132589 m. pr. m. e.

Jo sūnus – garsiausias Egipto piramidžių statytojas Cheopsas (Khufu). Tačiau ir pats pasižymėjo didingomis statybomis. Užbaigė tėvo pradėtą statyti Meidumo piramidę. Jis pirmasis pastatė tikrąją piramidę, įsakęs suvienodinti tėvo statytos piramidės šonus. Vėliau pradėjo statyti savo laiptuotą piramidę. Sneferu pastatė Lenktąją piramidę Dahšūre ir galiausiai pastatė Raudonąją piramidę. Mažoji piramidė Seiloje netoli Meidumo, manoma, kad taip pat pastatyta jam įsakius. Palyginus Sneferu ir Cheopso piramides, nei viena Sneferu piramidė neprilygo savo dydžiu Cheopso piramidei, tačiau sudėjus visą akmenų masę, Sneferu monumentų masė gerokai lenkia Cheopso. Todėl Sneferu yra daugiausiai pastatęs faraonas.

Nors Sneferu ir pastatė tokius didingus monumentus, apie patį faraono valdymą žinoma mažai. Iš Palermo akmens įrašų žinoma, kad jis pradėjo importuoti geros kokybės medieną iš užsienio. Pagal įrašus žinoma, kad jis pasiuntė 40 laivų pargabenti kedrąLibano. Taip pat žinoma, kad jis statė laivus gabenti prekes, taip pat ir karinėms reikmėms, į Sinajų, Nubiją ir Libiją. Iš papirusų, parašytų Vidurinės karalystės laikotarpiu, žinoma, kad Sneferu buvo išmintingas ir teisingas valdovas.