Santa Ana de Koras

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Santa Ana de Koras
Santa Ana de Coro
   Coat of Arms of Santa Ana de Coro.jpg   
Calle en Coro 2.JPG
Koro senamiestis
Laiko juosta: (UTC-4:30)
Valstybė Venesuelos vėliava Venesuela
Valstija Falkonas Falkonas
Įkūrimo data 1527 m.
Gyventojų (2008) 258 264
Plotas 44 km²
Tankumas (2008) 5 870 žm./km²
Altitudė 17 m
Commons-logo.svg Vikiteka Santa Ana de Koras
UNESCO vėliava UNESCO (angl.) (pranc.): 658

Santa Ana de Koras (isp. Santa Ana de Coro) arba tiesiog Koras – miestas šiaurės vakarų Venesueloje, prie Paragvanos pusiasalio pietinio galo; Falkono valstijos sostinė. Pro miestą eina Puerto Kabeljo-Marakaibo plentas, Punta Fiko-Maporos plentas. Veikia José Leonardo Chirino oro uostas. Verčiamasi prekyba, paslaugomis, turizmu, aptarnaujamos naftos bendrovės, esančios Paragvanos pusiasalyje. Yra 11 universitetų.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Santa Ana de Koras įkurtas ispanų kolonistų 1527 m. Vėliau gyvenvietę užėmė vokiečiai, paskelbę Mažosios Venecijos sostine, ir bandė pradėti Amerikos kolonizaciją, bet apie 1550 m. buvo išvyti ispanų. 1806 m. miestą užėmė Amerikos nepriklausomybės kovų didvyris Fransiskas de Miranda.

Paveldas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Santa Ana de Koras pasižymi savo vertinga architektūra. Miestui būdingas kolonijinės architektūros stilius, daliai pastatų būdingas pusiau arabiškas mudecharo stilius. Gatvės grįstos akmenų skalda. Yra keletas bažnyčių, nedidelė sinagoga, senos žydų kapinės. 1993 m. Koro senamiestis bei gretimas La Vela de Koro uostamiestis įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, tačiau 2005 m. pateko į rizikos objektų grupę, kadangi daug senųjų miesto pastatų pastatyti iš plaučplyčių ir yra jautrūs lietui todėl nukentėjo nuo praūžusių smarkių liūčių. Be to, pavojų kelia kai kurie miesto plėtros planai.

Tuoj į šiaurę nuo miesto yra Medanos de Koro nacionalinis parkas, kuriame saugoma unikali kopų zona. Į vakarus nuo Koro yra Urmako fosilijų kasyklos, o į pietus – Falkono kalnagūbris.