Richard Garriott

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Richard Garriott

Ričardas Alenas Gariotas (angl. Richard Allen Garriott; g. 1961 m. liepos 4 d. Kembridže, Anglijoje) – kompiuterinių žaidimų dizaineris ir verslininkas. Geriausiai žinomas kaip „Ultima“ žaidimų serijos pasaulio kūrėjas.

2008 m. spalio 12 d. kaip save finansuojantis kosmoso turistas kosminiu laivu „Sojuz“ nuskrido į Tarptautinę kosminę stotį, kurioje prabuvo 12 dienų.[1][2]

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Gariotas gimė Kembridže, Anglijoje, amerikiečių šeimoje[3] ir užaugo Nassau Bay mieste, Teksaso valstijoje, JAV. Jo tėvas Ouvenas K. Gariotas (Owen K. Garriott) buvo astronautas, kuris dalyvavo „Skylab 3“ ir Space ShuttleSTS-9“ misijose. Teksaso Clear Creek High School vidurinėje mokykloje jis įtikino mokyklos vadovybę leisti jam įkurti jo paties prižiūrimą programavimo kursą, kuriame jis kūrė fantastinius kompiuterinius žaidimus naudodamasis teletaipo prietaisu.[4] 1977 m. vasarą tėvai jį išsiuntė į Oklahomos universiteto septynių savaičių kompiuteristų stovyklą, kur jis gavo pravardę „Britas“, kurią lyg šiol tebenaudoja kaip savo slapyvardį kompiuteriniuose žaidimuose.[5]

Karjera[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1979-ųjų vasarą Gariotas pradėjo dirbti „ComputerLand“ parduotuvėje, kur laisvalaikiu kūrė vaidmenų žaidimą „Akalabeth“. Parduotuvės savininkas pasiūlė pabandyti jį parduoti. Nors jis nepardavė daug kopijų, viena iš jų pateko į bendrovės „California Pacific Computer“ rankas ir ši pasiūlė jam verslo sandorį. Buvo parduota virš 30 000 jo žaidimo kopijų, o jam atiteko po 5 JAV dolerius už kiekvieną parduotą žaidimą.[6] Tų pačių metų rudenį jis įstojo į Teksaso universitetą Ostine.

Ankstyvajame XX a. 9-ajame dešimtmetyje Gariotas pradėjo kurti „Ultima“ kompiuterinių žaidimų seriją. Iš pradžių jis programavo su Apple II kompiuteriu. Pirmuosius žaidimo vienetus išleido „California Pacific Computer“, jie buvo pardavinėjami plastikiniuose maišeliuose. Kitą dalį išleido „Sierra On-Line“, kuri vienintelė sutiko juos platinti dėžėmis. Maždaug tuo metu, kai jis užbaigė trečiąjį serijos žaidimą, žaidimai buvo susilaukę tokio pasisekimo, kad Gariotas (kartu su broliu Robertu) įkūrė savo bendrovę „Origin Systems“, kuri ėmėsi platinti jo žaidimus.

Gariotas pardavė „Origin“ bendrovei „Electronic Arts1992 m. rugsėjį. 1997 m. jis sugalvojo terminą MMORPG, kuris įvardino tuomet dar kylantį žaidimų žanrą, žinomą kaip graphical MUDs. Vėliau kūrė MMORPG žanro žaidimus bendrovėje „NCsoft“.

2009 m. Gariotas įsteigė bendrovę „Portalarium“, kuri kuria „Ultima“ serijos tęsinį.

Asmeninis gyvenimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2011 m. Ričardas vedė Laetitia Garriott de Cayeux ir pakeitė savo pavardę į žmonos.[7] Judviejų vaikas, vardu Kinga, gimė 2012 m. birželio 30 d.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Mark Carreau (2008). „$30 million buys Austin resident a ride on Soyuz mission“. The Houston Chronicle. Nuoroda tikrinta 2008-10-12. 
  2. Tariq Malik. „Former Astronaut's Son Signs on as Next Space Tourist“. SPACE.com. Nuoroda tikrinta 2007-10-09. 
  3. „Inside Ultima IV“. Computer Gaming World. 1986 m. kovas. pp. 18–21. 
  4. Addams, Shay. Official Book of Ultima p, 3–5,
  5. King, Brad; John Borland (2003). Dungeons and Dreamers: The Rise of Computer Game Culture from Geek to Chic. McGraw-Hill. pp. 11–12. ISBN 0-07-222888-1. 
  6. The Official Book of Ultima, page 8.
  7. Garriott de Cayeux, Richard. „By the way...“. Google+. Nuoroda tikrinta 2011-08-01. 

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Commons-logo.svg

Vikiteka