Raganos (filmas)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Raganos

PavadinimasLe streghe
Kilmės šalis Italija
Prancūzija
RežisieriusMauro Bolognini
Pier Paolo Pasolini
Vittorio De Sica
Luchino Visconti
Franco Rossi
KompozitoriusEnnio Morricone
Piero Piccioni
Metai1967
Žanrasdrama, komedija
Trukmė110 min.
Kalbaitalų
IMDb įrašas

Raganos (it. Le streghe) – 1965 m. nufilmuota ir 1967 m. išleistas prodiuserio Dino De Laurentiis filmas, sudarytas iš 5 atskirų epizodų, kuriuose pagrindinį vaidmenį atliko aktorė Silvana Mangano.

Juosta nebuvo demonstruota už Europos ribų, nors kino kompanija United Artists įsigijo teises, kuomet ėmė augti juostoje vaidinusio Clint Eastwood populiarumas.

Pagrindiniai aktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Turinys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

„Gyva sudeginta ragana“ – istorija apie populiarią aktorę, inkognito atvykusią į kurortą Alpėse susitikti su savo draugais. Sulaukusi apkalbų dėl savo „prastos“ kilmės ir profesijos, ji netrukus sužino esanti nėščia, prodiuseris ją spaudžia atsikratyti „problemos“, o į kurortą netrukus atvyksta daugybė žurnalistų.

„Pilietinės pareigos jausmas“ – skubanti moteris automobiliu sutinka pavežti avarijoje nukentėjusį vyrą, tačiau juo pasinaudoja kaip priedanga, kad kuo greičiau nuvyktų į susitikimą.

„Žemė, matoma iš Mėnulio“ – netekęs žmonos, vyras su sūnumi nusprendžia rasti kitą moterį, kuri atstotų ir žmoną, ir motiną. Po metus trukusių nesėkmių galiausiai jie sutinka nebylę, kuri sutinka tekėti už tėvo.

„Sicilietė“ – mergina prisipažįsta tėvui, kad į ją dėmesį atkreipė kitas vyras, kas išprovokuoja žudynes tarp abiejų šeimų.

„Įprastas vakaras“ – pavargusi nuo nuobodaus vyro, žmona susikuria savo fantazijų pasaulį, kuriame šis galėtų būti jos didvyris.

Apdovanojimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Apdovanojimas Apdovanojimų kategorija Asmuo Rezultatas
David di Donatello geriausia aktorė Silvana Mangano Laimėjo
Golden Goblets Laimėjo