Puntuko akmuo (filmas)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Puntuko akmuo
Puntuko akmuo (2012).jpg
PavadinimasPuntuko akmuo
Kilmės šalisLietuva
RežisieriusAntanas Skučas
Prodiuseris (-iai)Antanas Skučas
Metai2012
Žanrasanimacija
Trukmė3 min.
Kalbalietuvių k.

Puntuko akmuo – 2012 m. lietuviškas animacinis filmas pagal to paties pavadinimo legendą apie Puntuko akmenį. Nominuotas 2012 m. „Sidabrinės gervės“ apdovanojimuose. Režisierius Antanas Skučas (g. 1983 m.) yra baigęs Vilniaus dailės akademiją, kur apgynė diplominį darbą apie lietuvių mitologines būtybes. Jo kitas animacinis filmas „Vaikystės dienoraštis“ yra pelnęs „Sidabrinę gervę“ 2009 m.

Filme animacijos priemonių pagalba pristatoma Puntuko akmens atsiradimo istorija. Spalvingas, dvelkiantis senovės baltų mitologija, pažintinis filmukas primena, kad nors didžiausias Lietuvos riedulys yra ne Anykščiuose, bet Žemaitijoje, vadinamas Barstyčių (arba Puokės) akmeniu, tačiau Puntukas nuo seno yra pats garsiausias, apipintas legendomis, aprašytas, susijęs su pagoniškąja lietuvių kultūra.

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Tai legenda apie nelabųjų bandymus numesti akmenį ant Anykštos pirkios. Po vieną velniai akmens niekaip nepajudino, tik kai suskrido visas jų spiečius, galingasis riduolis pakilo nuo žemės. Bet čia įsikišo Dundulis, šaudantis ugninėmis strėlėmis – teko nelabiesiems akmenį paleisti. Tiesa, visai ant kitos – pikto ir nedoro žmogaus pirkios.

Kūrybinė grupė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Režisierius – Antanas Skučas
  • Prodiuseris – Antanas Skučas
  • Foniniai garsai – Freesound.org.
  • Garso takelis – Įrašų studija.lt.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]