Pudongas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Pudongas Šanchajaus žemėlapyje

Pudongas (kin. 浦东, pinyin: Pǔdōng, pažodžiui 'Rytinis Huangpu upės krantas') – Šanchajaus rajonas, išsidėstęs rytiniame Huangpu upės krante, priešais istorinį miesto centrą Pusi. Anksčiau buvusi menkai išvystyta žemės ūkio paskirties žemė, pasiekiama tik keltais, Pudongas nuo XX a. pab. ėmė sparčiai plėstis ir tapo Kinijos finansų bei prekybos centru. Apima 1210,4 km² teritoriją ir turi 5,5 mln. gyventojų (2018 m.).

Pudonge yra įsikūrusi Ludziadzui finansų ir prekybos zona, taip pat Šanchajaus vertybinių popierių birža. Pudongo dangoskyrą puošia žymiausi Šanchajaus statiniai, kaip kad Oriental Pearl Tower, Jin Mao Tower, Shanghai World Financial Center bei Shanghai Tower. Kitoje upės pusėje yra istorinis Šanchajaus rajonas Bundas.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Anksčiau Pudongas buvo žemės ūkio paskirties teritorija su keliais sandėliais ir prieplaukomis prie upės kranto. Arčiau miesto istorinio centro Pusi buvusios teritorijos priklausė Huangpu, Jangpu ir Nanši rajonams. Likusi teritorija buvo priskirta Čuanša apskričiai.

Pudongas, 2015 m.

1993 m. Kinijos vyriausybė nutarė įsteigti specialiąją ekonominę zoną Čuanša apskrityje įkurdama Pudongo specialiąją teritoriją. Vakarinė Pudongo rajono dalis buvo skirta Ludziadzui finansų ir prekybos zonai, turėjusiai tapti naujuoju šiuolaikinės Kinijos finansų centru.

2009 m. Kinijos Valstybės Tarybos sprendimu prie Pudongo buvo prijungtas Nanhujaus rajonas.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Commons-logo.svg

Vikiteka