Presence

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Presence
Presence viršelis
Led Zeppelin studijinis albumas
Išleistas 1976 m. kovo 31 d.
Įrašytas 1975 m. lapkritį
Žanras Sunkusis rokas, Sunkusis metalas, Bliuzrokas
Trukmė 44:25
Įrašų kompanija Swan Song
Prodiuseris Jimmy Page
Apžvalgos
Led Zeppelin chronologija
Physical Graffiti
(1975)
Presence
(1976)
The Song Remains the Same
(1976)

Presence - septintasis anglų roko grupės Led Zeppelin studijinis albumas, išleistas 1976 metų kovo 31 diena. Albumas buvo parašytas ir įrašytas viename iš sunkiausių laikotarpių grupės istorijoje, tuomet kai grupės vokalistas Robert Plant sveiko po automobilio avarijos per kurią buvo sunkiai sužeistas. Nors albumas sulaukė gana pozityvių kritikų įvertinimų, jis buvo vienas prasčiausiai parduodamų grupės istorijoje.

Apžvalga[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Albumas buvo įrašytas praėjus vos keliems mėnesiams po vokalisto Robert Plant patirtos autoavarijos. Nelaimė įvyko 1975 metų rugpjūčio 5 diena Rodo saloje, Graikijoje. Avarijoje patirti sunkūs sužalojimai privertė grupę atšaukti savo pasaulinį turą, kuris turėjo prasidėti rugpjūčio 23 diena. Tuo metu grupė buvo pačioje savo populiarumo viršūnėje. Plant'as teigė:

Aš gulėjau ten kęsdamas skausmą, bandžiau iš lovos išvaryti tarakonus ir žmogus gulėjęs gretimai, apgirtęs kareivis, pradėjo dainuoti The Ocean dainą iš Houses Of The Holly albumo.

Sveikimo metu būdamas Džersyje ir Malibu, Kalifornijoje, Plant'as parašė keletą dainų, kiek vėliau į Malibu atvykus gitaristui Jimmy Page kūriniai buvo užbaigti. Jiedu paruošė pakankamai medžiagos jog būtų galima pradėti repeticiją, kuri vyko Holivudo SIR studijose, repeticijoje prie jų prisijungė būgnininkas John Bonham ir bosistas John Paul Jones. Po mėnesį trukusių repeticijų albumas buvo įrašytas Musicland studijoje Miunchene, Vokietijoje. Albumas buvo įrašytas per tris savaites, Plant'ui būnant neįgaliųjų vežimėlyje. Tai buvo greičiausiai įrašytas albumas nuo grupės debiuto. Albumą buvo skubėta įrašyti dėl laiko stokos, kadangi grupė užsisakė studiją, esant mažam laiko tarpui iki The Rolling Stones grupės albumo įrašymo. Jiems atvykus rašyti savojo albumo, The Rolling Stones buvo priblokšta, jog Led Zeppelin pavyko įrašyti ir paruošti dainas albumui, per 17 dienų. Jimmy Page netgi nemiegodavo po kelias ištisas paras, tam, kad spėtų užbaigti muziką.

1998 metais žurnalui Guitar World duodamas interviu Page'as teigė, jog vykstant ruošimo darbams, jis vidutiniškai dirbdavo nuo 18 iki 20 valandų per parą:

Po to, kai grupė baigė įrašinėti visas dalis, aš ir garso inžinierius Keith Harwood dirbdavome tol, kol užmigdavome. Tada tas, kuris pirmas atsibusdavo, pažadindavo kitą, ir mes dirbdavome toliau tol, kol vėl užmigdavome.

Albumas buvo užbaigtas 1975 metų lapkričio 27, diena prieš padėkos dieną, tad skambindamas į Swan Song Records kompaniją, Page pasiūlė albumą pavadinti "Padėkos diena", tačiau šios minties buvo greitai atsisakyta ir albumas buvo pavadintas „Presence“ (liet. Buvimas).

Dainos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Visas dainas, išskyrus "Royal Orleans" parašė Jimmy Page ir Robert Plant.

Pirmoji pusė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 1. "Achilles Last Stand" – 10:25
 2. "For Your Life" – 6:20
 3. "Royal Orleans" (John Bonham, John Paul Jones, Page, Plant) – 2:58

Antroji pusė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 1. "Nobody's Fault But Mine" – 6:27
 2. "Candy Store Rock" – 4:07
 3. "Hots On for Nowhere" – 4:43
 4. "Tea for One" – 9:27

Pasiekimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Albumas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Metai Topai Pozicija
1976 Billboard Pop Albums (Billboard 200) 1

Singlas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Metai Singlas Topai Pozicija
1976 "Candy Store Rock" Billboard Pop Singles (Billboard Hot 100) 50

Personalas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kiti personalo darbuotojai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 • Peter Grant – prodiuseris
 • Keith Harwood – garso inžinierius
 • Jeremy Gee – juostos inžinierius
 • George Hardie – viršelio dizaineris
 • Hipgnosis – viršelio dizaineris

CD perdarimo inžnieriai

 • Barry Diament - originalus CD - Atlantic Studios (1980-ūjų vidurys)
 • George Marino - perdarytas CD (1990)