Robert Plant

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Robertas Plantas

Robert Anthony Plant (Robertas Plantas, g. 1948 m. rugpjūčio 20 d.) – anglų vokalistas, dainų rašytojas, geriausiai žinomas kaip anglų roko grupės Led Zeppelin narys, vėliau pradėjęs solo karjerą.

Robertas Plantas išsiskiria savo plačiu balso diapazonu, paslaptingais dainų tekstais. Vokalistas užėmė trečiąją vietą prestižinio žurnalo „Classic Rock“ išrinktame visų laikų geriausiųjų vokalistų šimtuke. Iširus Led Zeppelin, Plantas pradėjo savo nemažiau sėkmingą solo karjerą.

1968 metais gitaristas Džimis Peidžas ieškojo vokalisto savo naujajai grupei, kai pamatė gabų dainininką viename Anglijos naktinių klubų. Plantas greitai surado bendrą kalbą su Peidžu ir abu nieko nelaukdami kibo į darbą – pradėjo perdirbinėti ankstesnius bliuzo kūrinius. Netrukus buvo įrašytas pirmasis grupės albumas, tokiu pačiu pavadinimu kaip ir grupė – Led Zeppelin. Tačiau Plantas, norėdamas išvengti įrašų kompanijos, su kuria tuo metu turėjo pasirašytą kontraktą, sankcijų kaip vienas albumo dainų kūrėjų nebuvo minimas.

Planto asmeninis gyvenimas nesiklostė taip gerai, kaip muzikinė karjera. 1975-aisiais jo žmona buvo sunkiai sužeista autokatastrofos metu Graikijoje. Tai stipriai paveikė atlikėjo kūrybą, ką buvo galima aiškiai pamatyti septintajame albume Presence. Tačiau negandos vokalisto neapleido, ir 1977 metais nuo infekcijos mirė jo sūnus. Tragedijos įkvėptas dainininkas parašė savo sūnui skirtą dainą All of My Love, išleistą paskutiniame albume.

Po būgnininko Džono Bonhamo mirties, zepelinai paskelbė pasitraukią. Tada Robertas Plantas pradėjo sėkmingą solinę karjerą, išleido ne vieną albumą. 2005 metais vokalistas su savo koncertiniu turu po Europą aplankė ir Lietuvą.