Pewdiepie

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Broom icon.svg  Šį puslapį ar jo dalį reikia sutvarkyti pagal Vikipedijos standartus.
Jei galite, sutvarkykite.
 Crystal Clear action spellcheck.png  Šį straipsnį ar jo skyrių reikėtų peržiūrėti.
Būtina ištaisyti gramatines klaidas, patikrinti rašybą, skyrybą, stilių ir pan.
Ištaisę pastebėtas klaidas, ištrinkite šį pranešimą.
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Pewdiepie 2019 metais

Feliksas Arvidas Ulfas Kjellbergas (g. 1989 m. Spalio 24 d.), internete žinomas kaip Pewdiepie[1], švedų „YouTuber“ turinio kūrėjas ir komikas, žinomas dėl savo „YouTube“ vaizdo įrašų. ,,Pewdiepie“ buvo labiausiai prenumeruojamas „YouTube“ kanalas nuo 2013 iki 2019 m. PieDiePie savo kanalą užregistravo 2010 m. Iš pradžių dalinosi vaizdo įrašais, kuriuose žaidė siaubo ir veiksmo vaizdo žaidimus. Jo kanalo populiarumas pastebimai išaugo per ateinančius dvejus metus, o 2012 m. liepą jo kanalą jau prenumeravo 1 milijonas vartotojų. Augant kanalui, jo vaizdo įrašų turinio stilius tapo įvairesnis.

Kjellbergas pirmą kartą tapo labiausiai prenumeruojamu kūrėju 2013 m. Rugpjūčio 15 d. (Jį 2013 m. pabaigoje trumpai aplenkė „YouTube Spotlight“). Titulą jis išlaikė iki 2019 m. pradžios, kai po ilgos kovos jį aplenkė Indijos įrašų kompanija „T-Series“. Dvejus metus (nuo 2014 m. Gruodžio 29 d. Iki 2017 m. Vasario 14 d.) Kjellbergo kanalas buvo žiūrimiausias kanalas „YouTube“ platformoje. Iki 2019 m. Gruodžio mėnesio Pewdiepie kanalą prenumeravo daugiau nei 102 milijonų vartotojų. Jo vaizdo įrašai buvo peržiūrėti daugiau nei 24 milijardus kartų. 2016 m. Time pavadino jį vienu iš 100 įtakingiausių pasaulio žmonių.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Ankstyvieji gyvenimo metai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Gimė Gotenborge, Švedijoje. Lotta Kristine Johanna ir Ulf Christian Kjellberg šeimoje, augo su vyresne seserimi Fanny. Vaikystėje mėgdavo žaisti žaidimus per SNES. Vidurinėje mokykloje bėgdavo iš pamokų, kad pažaistų su draugais vaizdo žaidimus Interneto kavinėje. Baigęs mokyklą įstojo į ,,Chalmers University of Technology“, bet 2011 metė mokslus. Buvo manoma, kad išstojo iš universiteto, nes norėjo tęsti karjerą, kaip ,,Youtube“ turinio kurėjas, bet 2017 metais Feliksas paneigė gandus pasakydamas, kad jam tiesiog nepatiko jo studijuojamas dalykas.

Asmeninis gyvenimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2019 Rugpjūčio 19 dieną vedė Marzia Bisognin. Draugystės pradžioje pora bendravo internetu, kol 2013 nusprendė apsigyventi kartu Braitone ir Hove, Anglijoje. Feliksas atskleidė, kad pasirinko gyventi Anglijoje, dėl geresnio interneto.[2]

,,Youtube“ karjera[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Feliksas užsiregistravo ,,Youtube“ platformoje 2006 metais vardu ,,Pewdie“, jis paaiškino, kad ,,Pew“ yra lazerio skleidžiamas garsas, o ,,die“ mirti. Bet užmiršęs paskyros slaptažodį, 2010 metų Balandžio 29 dieną susikūrė naują paskyrą pavadinimu ,,Pewdiepie“.

Karjeros pradžioje Pewdiepie daugiausia kūrė ,,Let‘s play“ stiliaus vaizdo įrašus. Labiausiai išpopuliarėjo vaizdo įrašai, kuriuose Pewdiepie žaidė kompiuterinius siaubo žaidimus. Kiekvieną vaizdo įrašą Feliksas pradėdavo aukštu balsu prisistatydamas, o užbaigdavo pridėdamas kumštį ,,Brofist“ prie ekrano, taip atsisveikindamas su savo žiūrovais, kuriuos vadindavo ,,Bro Army“ (lt. Draugelių armija). Vėliau Feliksas nustojo naudoti šį terminą ir vietoj jo savo sekėjus vadino ,,Squad Fam“, ,,9 year olds“ (lt. devynmečiai), o pastaruoju metu naudoja ,,19 year olds“ (devyniolikmečiai).

,,Pewdiepie“ kanalas populiarėjo labai greitai. 2011 metais jį jau prenumeravo 60,000 sekėjų, 2012 metais 1 milijonas. 2013 metais sekėjų skaičius siekė 19 milijonų, taip padarydamas kanalą labiausiai sekamu ,,Youtube“ platformoje. Kanalo augimas nesustojo, 2016 metais pasiekė 50 mln. Gruodžio 8 dieną ,,Youtube“ pasveikino Pewdiepie padovanodamas vienetinį „Bro fist“ formos paleidimo mygtuką.

2019 metų Rugpjūčio 28 dieną Pewdiepie tavo pirmuoju individualiu ,,Youtube“ turinio kurėju, kurį seka 100 mln. sekėjų, tačiau pirmasis kanalas, kuris pasiekė 100 mln. sekėjų skaičių buvo indų muzikos įrašų kompanijos ,,T-series“ kanalas. Kurį laiką prieš abiems kanalams pasiekiant 100 mln. sekėjų ribą tarp jų vyko varžybos. Pewdiepie išleido muzikos klipą, pajuokianti T-series, kuriame teigė, kad T-series naudoja botus padidinti sekėjų skaičiui. Po šito muzikos klipo Pewdiepie sekėjai prasidėjo judėjimą ,,Subscribe to Pewdiepie“ (lt. Prenumeruokite Pewdiepie), kurio metu per visas socialines platformas skatino kitus žmones sekti Pewdiepie. Judėjimas buvo sėkmingas, nes vien tik per 2019 metų gruodį Pewdiepie kanalą užsiprenumeravo 6,62 milijonai vartotojų. Bet tokiu pačiu greičiu augo ir T-series kanalo populiarumas, todėl kovo 27 dieną T-series galutinai aplenkė Pewdiepie.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. https://www.youtube.com/user/Pewdiepie
  2. https://www.youtube.com/watch?v=ZuffWCjhxII&t=1m29s