Paranoia Agent

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Paranoia Agent
Žanras Mistinis, paranormalus, drama, trileris, juodoji komedija
TV anime
Režisierius Satoshi Kon
Studija Madhouse
Kanalas WOWOW
Rodymo laikotarpis 2004-02-022004-05-18
Serijų sk. 13

Paranoia Agent (jap. 妄想代理人 Mōsō Dairinin; liet. Paranojos agentas) – japonų anime miniserialas apie socialinį fenomeną Musašine, Tokijuje. Veiksmas rutuliuojasi apie serijinio užpuoliko Berniuko su lazda (jap. Shōnen Batto) aukas. Seriale veikia labai daug giliai sukurtų veikėjų, tarp kurių ir du detektyvai, ieškantys mistiškojo Šounen bato.

Paranoia Agent – pirmasis japonų anime režisieriaus Satoshi Kon serialas. Ankstesni jo darbai buvo tik anime filmai. Serialą režisierius sumanė sukurti todėl, kad užbaigus tris filmus (Perfect Blue, Millennium Actress ir Tokyo Godfathers) jam liko daug nepanaudotų idėjų.

Serialui sukurta 20 originalių dainų. Visų jų autorius – japonų elektroninės muzikos kompozitorius Susumu Hirasawa. Kiekviena anime serija prasideda „夢の島思念公園“ (Yume no Shima Shinen Kouen; liet. Sapnų salos apsėstasis parkas), o baigiaisi „白ケ丘-マロミのテーマ“ (Shiroi Oka-Maromi no Theme; liet. Baltoji kalva – Maromi tema) dainomis. Įžanginė daina specialiai sukurta labai energinga, nes japonijoje anime buvo rodomas vėlai vakare, o ši daina žiūrovą turėjo pažadinti iš snaudulio.

Lietuvoje šis anime dar nėra rodytas.

Veikėjai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Tsukiko Sagi (鷺 月子 Sagi Tsukiko) – viena pagrindinių serialo veikėjų. Ji žinoma kaip nepaprastai pupuliaraus talismano Maromi kūrėja. Su savim Tsukiko visur nešiojasi pliušinį Maraomi variantą. Tsukiko Sagi yra pirmoji Šounen bato auka. Japoniškai Sagi reiškia garnys.
  • Berniukas su lazda (少年バット Shōnen Batto; angl. dubliuotoje versijoje Lil' Slugger – mažasis smugiuotojas) – serijinis užpuolikas, apie kurį vystosi viso anime veiksmas. Jis pasirodo kaip išsišiepęs beisbolo kepuraitę apsimovęs paauglys su auksiniais vienaeiliais riedučiais. Šounen bato žmones užpuola su ilenkta metaline aukso spalva dažyta beisbolo lazda.
  • Keiči Ikari (猪狩慶一 Ikari Kei'ichi) – vienas iš dviejų detektyvų, tiriančių Šounen bato bylą. Jis yra labai koncervatyvus, ir dažnai sako, kad ilgisi paprastesnių laikų, kai nereikėdavo tiek skubėti, todėl dažnai bara savo jaunąjį kolegą idealistą Mitsuhiro Maniwa.
  • Mitsuhiro Maniva – jaunas, idealistiškų pažiūrų detektyvas.
  • Maromi (マロミ Maromi) – nepaprastai populiarus talismanas, sukurtas Tsukiko Sagi. Jis yra panašus į rožinį šunį, su didele galva, dideliom akim ir nukritusiom ausim. Pliušinis Maromi kūrėjos žaislas retkarčiais atsistoja ir kalbasi su ja.

Epizodai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kiekviename anime epizode jo pavadinimas parodomas kaip kokia nors neryški fono detalė.

Nr. Japoniškas pav. Lietuviškas pav.
1 少年バット参上 Berniukas su lazda atvyko!!!
2 金の靴 Auksiniai batai
3 ダブルリップ Dvigubos lūpos
4 男道 Gyvenimo kelias
5 聖戦士 Šventasis karys
6 直撃の不安 Susvyravimas po užpuolimo
7 MHz MHz
8 明るい家族計画 Laimingos šeimos planavimas
9 ETC Ir t. t.
10 マロミまどろみ Švelnusis Maromi
11 進入禁止 Įeiti draudžiama
12 レーダーマン Žmogus – radaras
13 最終回。 Baigiamasis epizodas.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]