Padaras (1982 filmas)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
„Padaras“

Pavadinimasangl. „The Thing“
Kilmės šalisJAV
RežisieriusJohn Carpenter
Prodiuseris (-iai)David Foster ir kt.
Scenaristas (-ai)Bill Lancaster
VaidinaKurt Russell
Wilford Brimley
Keith David ir kt.
Metai1982
ŽanrasMokslinė fantastika,
siaubo, trileris
Trukmė109 min.
Kalbaanglų, norvegų
PlatintojasMCA, Universal Pictures
Biudžetas15 mln. USD
IMDb įrašas

Padaras (angl. The Thing) – amerikiečių 1982 m. mokslinės fantastikos, siaubo filmas, režisuotas Džono Karpenterio (John Carpenter), su Kurtu Raselu (Kurt Russell) pagrindiniame vaidmenyje. Filme pasakojama istorija apie mokslininkų grupę, kuri Antarktidoje susidūrusi su agresyvia nežemiška gyvybės forma bando išgyventi.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Filmas oficialiai kino teatruose pradėtas rodyti 1982 m. birželio 25 d., bet buvo komerciškai nesėkmingas ir menkai kritikų įvertintas. Tačiau sulaukė nemažo dėmesio videotekose, kai buvo išleistas kaip vaizdajuostė. Džonas Karpenteris priskiria jį savo filmų trilogijai, kurioje visur vaizduojama galima žmonijos žūtis. Filmo scenarijus buvo paremtas John W. Campbell knyga „Kas ten eina?“. 1998 m. ir 2005 m. filmas buvo perleistas DVD, o 2008 m. – Blu-ray Disc formatais. 2002 m. pasirodė to paties pavadinimo kompiuterinis žaidimas-šaudyklė, o 2011 m. – priešistorę pasakojantis filmas „Padaras“.

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

   Šio puslapio ar jo dalies stilius neatitinka Vikipedijos kalbos standartų.
Jei galite, pakoreguokite stilių, kad tiktų enciklopedijai. Tik tada bus galima ištrinti šį pranešimą.

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Mokslinėje stotyje, Antarktidoje, grupė mokslininkų dirba kasdienį darbą, tačiau vieną rytą jų gyvenimą sujaukia šūviai: pasirodo bėgantį šunelį persekiojantis sraigtasparnis. Sudužus sraigtasparniui, iš jo išpuolęs žmogus šūviais persekioja šunį iki amerikiečių stovyklos, kur pakertamas grupės vadovo Gario (akt. Donald Moffat) kulkos. Paaiškėja, kad tai yra vienas netoliese esančios norvegų stovyklos mokslininkų.

Stoties pilotas Makrydis (akt. Kurt Russell) ir daktaras Koperis (akt. Richard Dysart) apsilanko norvegų stovykloje, tačiau ją randa visiškai sugriautą, be gyvos dvasios. Iš stovyklos jie pasiima dokumentų ir vaizdajuostę, bei keistą, panašų į žmogaus, žuvusį ir apdegusį kūną. Daktaras Bleiras (akt. Wilford Brimley) atlieka kūno skrodimą, tačiau nieko konkretaus negali pasakyti. Atėjus nakčiai, į stovyklą atklydęs šuo uždaromas su kitais šunimis, tačiau naktį transformuojasi į siaubingą pabaisą, kuri išpjauna kitus gardo šunis. Pasibaisėję mokslininkai sudegina baidyklę, bet jie net nenujaučia, kad jų nesenai išskrostas skeletas yra gyvas.

Peržiūrėję norvegų vaizdajuostę Makrydis, Koperis ir stovyklos šunų prižiūrėtojas Klarkas (akt. Richard Masur) dar kartą apsilanko norvegų stovyklavietėje ir, atokiau nuo jos, randa didelę iškasą lede, kurioje yra kažkas panašaus į ateivių kosminį laivą, čia nukritusį senių seniausiai. Tuo tarpu daktaras Bleiras išsiaiškina, kad šunį buvo apsėdęs nematomas parazitas, kuris ląstelių lygiu persikūnija į šį organizmą, visiškai valdo objekto sąmonę ir kūną, nors jo elgesys iš išorės visiškai nesiskiria nuo jam įprasto. Stovyklos kompiuteris paskaičiuoja, kad išsilaisvinęs ir pasiekęs apgyvendintas vietoves „padaras“ apkrėstų ir sunaikintų žmoniją per keletą savaičių.

Grįžus grupei iš norvegų stovyklos mokslininkai susiduria su bėda – prisikelia jų atsigabentas lavonas ir užpuola vieną jų kolegų. Dar daugiau, su apkrėstu šunimi bendravo beveik visi stovyklos gyventojai. Bet kuris iš jų gali būti „padaras“, kuris tikrą savo formą parodo tik pajutęs pavojų sau. Suvaldyti situacijos imasi Makrydis, tačiau jam ne visuomet sekasi…