Padaras (2011 filmas)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
„Padaras“

Pavadinimasangl. „The Thing“
Kilmės šalisJAV
RežisieriusMatthijs van Heijningen Jr.
Prodiuseris (-iai)Marc Abraham
Eric Newman
Scenaristas (-ai)Eric Heisserer
John W. Campbell Jr.
VaidinaMary Elizabeth Winstead
Joel Edgerton
Ulrich Thomsen ir kt.
Metai2011
ŽanrasMokslinė fantastika,
siaubo, trileris
Trukmė102 min.
Kalbaanglų, norvegų
PlatintojasUniversal Pictures
Biudžetas38 mln. USD
IMDb įrašas

Padaras (angl. The Thing) – amerikiečių 2011 m. mokslinės fantastikos, siaubo filmas. Filme pasakojama apie mokslininkų grupės, kuri Antarktidoje susidūrė su agresyvia nežemiškąja gyvybės forma, bandymą išgyventi ir sunaikinti „padarą“.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Filmas buvo sumanytas kaip to paties pavadinimo 1982 m. filmo „Padaras“ priešistorė. Filmą kūrė „Universal Pictures“ kompanija. Režisieriumi pasirinktas vienas iš pradedančiųjų režisierių Matthijs van Heijningen Jr., o pagrindinis vaidmuo patikėtas Mary Elizabeth Winstead, kuri jau filmavosi siaubo filmų herojės rolėse. Scenarijus buvo paremtas John W. Campbell knyga „Kas ten eina?“. Kino filmo premjera įvyko 2011 m. spalio 1214 d. Kūrinys komerciškai nebuvo sėkmingas ir sulaukė nuosaikaus kritikų įvertinimo.

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Antarktidoje grupė norvegų mokslininkų suseka nežinomą radijo signalą. Atsekus į signalo šaltinio tašką, jų motoreigis įlūžta lede ir nukrenta į properšą. Įstrigę properšoje norvegai pamato, kad po ja yra didelė vidinė ola, kurioje matosi kažkas panašaus į įvairią technologinę įrangą. Vėliau paaiškėja, kad tai ateivių kosminis laivas, o nuošaliau, sušalęs lede, randamas vieno ateivio kūnas.

Tuo tarpu JAV mokslininkas daktaras Sanderas (akt. Ulrich Thomsen) gauna iš savo draugo norvegų mokslininko Antarktidoje Edvardo (akt. Trond Espen Seim) skubų kvietimą atvykti. Į pagalbą Sanderas pasiima asistentą Adamą (akt. Eric Christian Olsen) ir paleontologistę Keitę (akt. Mary Elizabeth Winstead). Atvykus į vietą, sušalęs ateivio kūnas išpjaunamas lede ir parsigabenamas į stovyklą ištirti. Tačiau kai mokslininkai švenčia atradimą, prie ateivio užklydęs amerikiečių grupės sraigtasparnio pilotas Derekas (akt. Adewale Akinnuoye-Agbaje) išvysta kaip ateivis išsilaisvina iš tirpstančio ledo. Mokslininkai nakties tamsoje puola jo ieškoti ir supranta, kad susidūrė su pabaisa, kuri nužudo ir praryja vieną iš norvegų. Sudeginus pabaisą, šio kūnas visgi gražinamas į stovyklą skrodimui. Beskrodžiant pastebima, kad ateivio medžiagos tirpina nelaimėlio norvego kūno dalis.

Ryte pakyla sraigtasparnis tam, kad nugabentų ateivio gaudynėse sužeistą mokslininką, tačiau tuo metu paleontologė Keitė nustato, kad ateivio medžiaga ir po mirties lieka gyva, o šios medžiagos ląstelės naikina kito organizmo ląsteles prisiimdamos šių pavidalą. Suradusi vonios kambaryje dirbtinius dantis ir kraujo vonią, Keitė supranta, kad kažkuris iš kolegų jau yra persiįkūnijęs ateivis, nes jo organizmas nesugeba suimituoti neorganinės kilmės medžiagų. Keitė puola stabdyti jau pakilusį sraigtasparnį, tačiau jame kažkas atsitinka, iš pažiūros nevaldomas jis nuskrenda už gretimų kalvų ir sudūžta tolumoje. Keitė sava teorija pasidalija su likusia mokslininkų grupe, tačiau ja niekas nepatiki, išskyrus prancūzę Džuljetę (akt. Kim Bubbs). Pasilikusi viena su ja Keitė staiga pamato, kad Džuljetė ir yra ateivis ...