Oslo fjordas
Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius. Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais. |
Oslo fjordas yra fjordas Pietų Norvegijoje.
Seniausios Oslo fjordą supančios teritorijos gyvenvietės datuojamos akmens ir bronzos amžiais. 100 km ilgio fjordas iš šiaurės į pietus besitęsiantis nuo Skagerako sąsiaurio iki Oslo uosto. Susijungia su Šiaurės jūra. Ties Drøbaku jis susiaurėja, bet netoli sostinės vėl išplatėja. Akershuso ir Østfoldo fiulkės supa fjordą rytuose, Buskerudo ir Vestfoldo vakaruose.
Fjordo pakrantėje įsikūrusios vienuose seniausių šalies miestų ir kaimų gyvena daugiau kaip 1 000 000 gyventojų. Daugelis šių gyvenviečių išsiskiria sena prekybos ir laivybos istorija. Regionas palaiko artimus ryšius su sostine, tad jo infrastruktūra labai gerai išvystyta. Ilgiausias Europoje 7,2 km po jūra iškastas tunelis jungia Frogna su Hurumu vakaruose. Oslo fjordo regione puikiai derinasi senasis kultūrinis paveldas ir modernioji pramonė bei verslas. Atokiau nuo pramoninių zonų pakrantė atrodo lyg nusėta didelėmis ir mažomis salomis, išraižyta užutėkių ir įlankų, išmarginta poilsiavietėmis ir valčių prieplaukomis bei spalvingais vasarnamiais. Vasaros dažniausiai šiltos, o Staverno mieste būna 200 saulėtų dienų per metus. Žiemos šiame regione retai būna žvarbios, iškrentančio sniego kiekį lemia vietovės aukštis virš jūros lygio ir nuotolis nuo pakrantės.