Pereiti prie turinio

Vestfoldas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Šis straipsnis – apie Norvegijos administracinį vienetą. Apie istorinį regioną ir viduramžių karalystę žiūrėkite Vestfoldas (regionas)
Vestfoldas
Vestfold
Valstybė Norvegijos vėliava Norvegija
Administracinis centras Tionsbergas
Gyventojų (2013) 239 907
Plotas 2 224 km²
Tankumas (2013) 108 žm./km²
ISO 3166-2 NO-07
Tinklalapis vfk.no
Vikiteka VestfoldasVikiteka

Vestfoldas (norv. Vestfold) – apskritis Norvegijos pietinėje dalyje. Ribojasi su Telemarku ir Biuskeriudu. Apskrities administracinis centras yra Tionsbergas.

Apskritis įsikūrusi Oslo fjordo pakrantėje (joje yra nemažai salų). Būdingos lygumos, kuriomis teka Niumdalslogeno upė, tik šiaurės rytinė pusė kalnuota. Sutampa su Vestfoldo geografiniu regionu.

Pagrindinis straipsnis – Vestfoldas (regionas).

Vestfoldo teritorija, kaip ir visas Vikenas, buvo vienas svarbiausių ankstyvosios Norvegijos istorijos židinių. Iš čia vikingai rengė grobiamuosius žygius, apie VII a. regione susiformavo gentinė karalystė, kurioje valdžią ilgainiui perėmė Inglingų dinastija. Iš šios karalystės Haraldas Gražiaplaukis pradėjo Norvegijos vienijimą.

Danijos-Norvegijos laikais Vestfoldas priklausė Akešhiuso lėnui (vėliau – amtui), kuriam priklausė didžioji dalis Rytų Norvegijos. 1671 m. jame buvo įkurtos dvi paveldimosios grafystės – Laurvigenas ir Jarlsbergas. 1821 m. abi grafystės sujungtos į vieną, suformuojant Jarlsbergo ir Larviko amtą, turėjusį dabartinės apskrities teritoriją. 1919 m., norvegizuojant administracinę sistemą, amtas buvo pervardintas į Vestfoldo apskritį.

Savivaldybės

Vestfoldas padalintas į 14 savivaldybių:

 1. Andebu
 2. Hufas
 3. Holmestrandas
 4. Hortenas
 5. Lardalis
 6. Larvikas
 7. Neterėjus
 8. Sandė
 9. Sandefjordas
 10. Stokė
 11. Svelvikas
 12. Chemė
 13. Tionsbergas