Orlando Bloom

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Orlando Bloom
Tikras vardas Orlando Jonathan Blanchard Bloom
Gimė 1977 m. sausio 13 d. (47 metai)
Šalis Anglija Anglija
Žymesni vaidmenys
Elfas Legolas Greenleaf
(Žiedų valdovas)

Orlando Jonathan Blanchard Bloom (g. 1977 m. sausio 13 d. Kenterberyje, Didžioji Britanija) – britų aktorius, gerai žinomas kaip elfų princo vaidmens atlikėjas trilogijoje Žiedų valdovas.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Bloom gimė Kenterberyje, Kente (Jungtinė Karalystė). Jo motina, Sonia Constance Josephine Copeland, gimė Kalkutoje, Indijoje. Bloom’o motinos šeima gyveno Tasmanijoje, Australijoje ir Indijoje, ir yra anglų kilmės. Bloom manė, kad jo tėvas buvo jo motinos vyras, Pietų Afrikoje gimęs žydų antiapartheido romanų rašytojas Harry Saul Bloom, bet kai jam buvo trylika metų (praėjus devyneriems metams po Harry mirties), Bloom’o motina atskleidė jam, kad jo biologinis tėvas iš tikrųjų buvo Colin Stone, jo motinos partneris ir šeimos draugas, ir Concorde Tarptautinės kalbos mokyklos viršininkas. Bloom yra pavadintas 17-ojo šimtmečio kompozitoriaus Gibonų Orlando garbei. Bloom turi seserį Samantha Bloom, kuri gimė 1975 m.

Bloom nebuvo akademinis ar atletiškas kaip vaikas, tačiau buvo padrąsintas motinos lankyti meno ir dramos klases. 1993 m., jis iškeliavo į Londoną į dvejų metų dramos, fotografijos ir skulptūros kursus Vaizduojamojo meno kolegijoje (Hampstead). Jis prisijungė prie Nacionalinio Jaunimo Teatro, leisdamas du sezonus ten ir uždirbdamas stipendiją, kad mokytųsi Britanijos Amerikos Dramos Akademijoje. Blooom pradėjo profesionalią vaidybą televizijos vaidmenimis Nukentėjusiojo ir Midsomer Žmogžudysčių epizoduose, ir paskui debiutavo filme „Wilde“ (1997).

1998 m. Bloom, bandydamas pasiekti draugo terasą, nukrito nuo namo stogo, ir jam buvo pasakyta, kad jis nebegalės vaiksčioti. Tačiau jis atsigavo ir sugebėjo vėl vaikščioti ant ramsčių per dvylika dienų.

Vaidyba[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Žiedų Valdovas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pirmasis vaidmuo, su kuriuo aktorius išgarsėjo, buvo vaidmuo „Žiedų valdovo“ trilogijoje, ten jis vaidino pasakų elfą Legolasą Greenleaf‘ą. Šį vaidmenį jis gavo likus kelioms dienoms iki Londono dramos mokyklos baigimo.

Black Hawk Down[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Po „Žiedų valdovo“ jis vaidino Ridlio Skoto režisuotoje karo dramoje „Black Hawk Dawn“. Jis vaidino eilinį pirmos klasės Todd Blackburn‘ą, išreiškė 18 metų kareivio, kurio pasaulėlyje karas Somalijoje buvo išties nauja patirtis, entuziazmą, jaudulį bei jautrumą. Atspindėdamas paties aktoriaus patirtį, Orlando veikėjas iškrenta iš malūnsparnio ir susilaužo nugarą.

Ned Kelly[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kitas Orlando vaidmuo buvo „Ned Kelly‘je“ – tai istorinis biografinis filmas apie nežymų australų nusikaltėlį. Nors filmas nebuvo plačiai rodomas, tačiau atsiliepimai apie Orlando vaidybą buvo palankūs aktoriui – jis gerai suvaidino Ned Kelly‘io pagalbininką.

Karibų piratai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Vaidino beveik visuose „Karibų Piratų“ serijos filmuose – „Juodojo Perlo užkeikimas“, „Numirėlio skrynia“, „Pasaulio pakrašty“. Jis vaidino vieną iš pagrindinių veikėjų Vilą Turnerį (William „Will“ Turner). Paskutinėje dalyje Ant keistų bangų Orlando Bloomas nevaidino.

Troja[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2004 pasirodė naujas veiksmo filmas „Troja“. Nors vaidindamas Parisą, Orlando vėl naudojosi kardu bei lanku, tai jau buvo atitrūkimas nuo praeities vaidmenų. Paris – neherojiškas, jaunas ir kartais pasielgiantis neapgalvotai, viską aukojantis vardan meilės.

Kingdom of Heaven[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Orlando pagrindinį vaidmenį gavo ir filme „Kingdom of Heaven“. Nors šio filmo nelydėjo didelė sėkmė, tačiau kritikai apie Orlando vaidybą atsiliepė teigiamai. Jam pavyko perteikti vyro vidinę sumaištį kelionėje į dvasinį, savęs paties pažinimą. Kitas Orlando pagrindinis vaidmuo filme – Drew Baylor „Elizabethtowne“. Moderni komiška drama parašyta ir režisuota Kameron Crowe. Tęsinys „Karibų piratams“ pavadintas „Pirates of Caribbean: „Dead man‘s Chest“ pasirodė 2006 m. vasarą.

Kiti vaidmenys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2004 m. pasirodė mažos nepriklausomos kompanijos (Indie) filmas „The Kalcium Kid“ (Europoje ribotai rodomas) – tai komedija apie pienininką, kuris tampa boksininku. Orlando atskleidė savo kaip komiko gebėjimus, vaidinantis be ginklų ir specialių kostiumų. Indie filmas „ Haven“ taip pat debiutavo 2004 m. Toronto filmų festivalyje. Orlando kartu ir vaidino, ir prodiusavo šį filmą.

Filmografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Metai Lietuviškas pavadinimas Angliškas pavadinimas Vaidmuo
2007 Karibų piratai: pasaulio pakrašty Pirates of the Caribbean: At World’s End Will Turner
2006 Karibų piratai: numirėlio skrynia Pirates of the Caribbean: Dead Man’s Chest Will Turner
2005 Elizabettaunas Elizabethtown Drew Baylor
2005 Dangaus karalystė Kingdom of Heaven Balian of Ibelin
2004 Troja Troy Paris
2003 Žiedų valdovas. Karaliaus sugrįžimas The Lord of the Rings: The Return of the King Legolas
2003 Karibų piratai: Juodojo perlo prakeiksmas Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl Will Turner
2003 Kelly gauja Ned Kelly Joseph Byrne
2002 Žiedų Valdovas: dvi tvirtovės The Lord of the Rings: The Two Towers Legolas Greenleaf
2001 Juodojo vanago žūtis Black Hawk Down Todd Blackburn
2001 Žiedų valdovas. Žiedo brolija The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring Legolas Greenleaf
2000 Midsomerio žmogžudystės. Atpildo diena Midsomer Murders. Judgement Day Peter Drinkwater

Asmeninis gyvenimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Orlando susitikinėjo su tokiomis žvaigždėmis kaip Kate Bosworth, su kuria supažindino draugas parduotuvės kavinėje 2002 m., po šio įvykio jie susitiko dar kartą per „The Lord of the Rings: The Two Towers“ premjerą tais pačiais metais. Jų draugystė tai nutrūkdavo, tai vėl atsinaujindavo nuo pat 2002 iki išsiskyrimo 2006 m. rugsėjį. O. Bloom taip pat palaikė romantiškus santykius su aktore Uma Thurman, Kirsten Dunst, Sienna Miller, Jessica Biel ir Penélope Cruz. Buvo gandų, kad jis susitikinėja su „Karibų Piratų“ žvaigžde Naomie Harris. Užsienio spaudos duomenimis Orlando susitikinėjo su australų modeliu Miranda Kerr. Dabar Orlando susitikinėja su viena sėkmingiausių 21 a. dainininkių Katy Perry.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]