Pereiti prie turinio

Neil Tennant

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Neil Tennant

Grupė „Pet Shop Boys“ - Neil Tennant (kairėje) ir Chris Lowe - 1988 m. liepos mėn. žurnalo „Star Hits“ viršelyje
Biografija
Pilnas vardasNeil Francis Tennant
Gimė1954 m. liepos 10 d. (70 metų)
KilmėJungtinė Karalystė, Londonas, Anglija, JK
Žanraidisco, pop muzika
Veiklavokalistas, muzikantas, prodiuseris
Instrumentaivokalas, sintezatorius, gitara
Aktyvumo metai1981 - dabar
Įrašų kompanijaParlophone Records
Susijusi veiklaPet Shop Boys
Electronic

Neil Francis Tennant (Nylas Tenantas, g. 1954 m. liepos 10 d.) – Anglijos dainininkas, muzikantas bei dainų kūrėjas, dueto „Pet Shop Boys“ vokalistas, taip pat kartais grojantis gitara bei sintezatoriumi.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Neilas Tenanntas gimė 1954 m. Niukaslo priemiestyje Nord Šyldse Williamo ir Sheilos Tennantų šeimoje, kurioje taip pat augo vyresnė sesuo Susan bei du broliai – Simonas ir Phillipas.

Vaikystėje lankė griežto katalikiško auklėjimo „St. Cuthbert's Grammar School“, kuri turėjo įtakos „Pet Shop Boys“ kūrybai. Dainos „It Must Be The Place I Waited Years To Leave“ (Vieta, iš kurios daug metų troškau ištrūkti) bei „It's A Sin“ (Tai – nuodėmė) yra būtent apie tą laikotarpį. Pasak Neilo, mokykloje jam dažnai buvo kartojama, kad „viskas yra nuodėmė“.

Neilas buvo stropus mokinys. Jis bandė rašyti pjeses teatrui, mėgo skaityti istorines knygas, mylėjo meną, bet nekentė fizinio lavinimo pamokų. Jo muzikinis talentas pirmą kartą pasireiškė, kai jo sesuo pradėjo lankyti fortepijono pamokas. Neilas mokėsi kartu su ja, tuo pačiu bandydamas groti gitara bei violončele. Būdamas 16-os, pradėjo kelti maištą prieš tėvus, praleidinėti pamokas, o 1970 m. įkūrė folk muzikos grupę „Dust“, ir, tapęs hipiu, rašė dainų tekstus apie blogo pasaulio pataisymą.

Karjera[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1975 m. baigęs Šiaurės Londono politechnikos universitetą, 2 metus dirbo redaguotoju didžiausios pasaulyje komiksų leidyklos „Marvel Comics“ britiškame padalinyje „Marvel UK“. Jo darbas buvo nugludinti amerikietiškas nešvankybes iki padorios anglų kalbos bei užtušuoti pernelyg atviras komiksų herojų vietas, taip pat interviu su muzikos garsenybėmis, kurie buvo spausdinami kartu su komiksais. 8-ajame dešimt. tokie komiksai buvo itin populiarūs tarp žvaigždžių. Tennantas ėmė interviu iš Lindos ir Paul McCartney, „T. Rex“ vokalisto Marco Bolano ir kt.

1977 m. jis įsidarbino „Macdonald Educational Publishing“, vėliau – „ITV Books“, kuriose redagavo knygas.

1982 m. gavo naujienų redaktoriaus darbą viename populiariausių Did. Britanijos muzikinių žurnalų „Smash Hits“, kuriame, vėliau tapęs redaktoriaus pavaduotoju, pradirbo keletą metų. „Tuo metu susitikau su garsiais muzikantais - „Duran Duran“, „Frankie Goes To Hollywood“, mačiau, kaip gimė hiphopo stilius. Prisimenu puikią kolegų kompaniją“ – teigia Tennantas apie tą laikotarpį. Būtent darbo „Smash Hits“ žurnale dėka Neilas Tennantas susipažino su pirmuoju „Pet Shop Boys“ prodiuseriu – garsiu JAV šokių muzikos prodiuseriu Bobby O' (Bobby Orlando), kurio dėka buvo įrašyti ankstyvieji PSB singlai.

1984 m., nors nusimatė galimybė būti paaukštintam iki vyriausiojo redaktoriaus, Tennantas metė darbą, nusprendęs visiškai pasišvęsti grupės „Pet Shop Boys“ karjerai.

Grupė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Muzikos žurnalisto patirtis bei šou verslo taisyklių žinios labai pravertė Tennantui, anksčiau rašiusiam apie muzikines garsenybes, o dabar pačiam tapusiam viena iš jų. 1981 m., su kolega Chrisu Lowe įkūręs duetą „Pet Shop Boys“, Tennantas sėkmingai muzikuoja iki šios dienos. Per beveik 30 grupės gyvavimo metų tarp jų nebuvo jokių ginčų, jokių gandų apie grupės iširimą. „Esame pretenzingi ir išdidūs. Juk „Pet Shop Boys“ - paskutinis 9-ojo dešimt. sintezatorinės muzikos duetas“ – 10-ojo dešimt. pradžioje yra pasakęs Neilas Tennantas.

Savo namuose įsirengęs įrašų studiją, N. Tennantas joje prodiusuoja dalį dainų. Grupėje nariai pasiskirstę vaidmenimis: dažniausiai Chrisas kuria muziką, Neilas – dainų tekstus Chriso parašytai muzikai. Anot Neilo, Chrisą kūrybai inspiruoja šokių muzika, jį patį – elektroninės muzikos skambesys. Mėgstamiausia PSB daina jis vadina hitą „Being Boring“.

Muzikos apžvalgininkai vieningai sutinka, kad Neilo Tennanto vokalas yra specifinis, vienas išskirtiniausių muzikos pasaulyje, kurį galima nesunkiai atpažinti kiekviename įraše. 2006 m., išleidus „Pet Shop Boys“ albumą „Fundamental“, jie pažymėjo, kad vokalisto balsas nė kiek nepasikeitęs – jis toks pats „šviežias“ kaip ir karjeros pradžioje, prieš 25 metus.

Kartais kritikai grupės kūrybą kaltina pernelyg dideliu ironizavimu, bet Neilas Tennantas nesutinka: „Iš tikrųjų ironiškas yra Chrisas, o aš esu tik labai sentimentalus“.

Beveik 3 dešimtmečius sėkmingai trunkančią „Pet Shop Boys“ karjerą Neilas sako: „Pasitraukti dar neketiname. Bent jau apie tai su Chrisu nekalbėjome. Kartais, kai pavargstu kelionėje, pagalvoju, kad jau atėjo laikas trauktis, bet pabūnu namuose ir mirštu iš nuobodulio“.

Įdomūs faktai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

   Šis straipsnis ar jo dalis yra tik faktų sąrašas.
Jūs galite padėti Vikipedijai, perrašydami į nuoseklų, rišlų tekstą.
 • Namuose N. Tennantas labai mėgsta elektronine „ritmo mašina“ „kalti“ heavy metal ritmus bei aštriai groti gitara.
 • N. Tennantas – garsus moderniojo meno mylėtojas. 1998 m. jis buvo vienas iš „Turner Prize“ žiuri narių.
 • Škotų aktorius David Tennant (vaidinęs „Doctor Who“), kurio tikrasis vardas David McDonald, pasikeitė savo pavardę sužinojęs, jog tokiu vardu aktorius jau yra. Tennant pavardę jis pasirinko pagal Neil Tennant.
 • Nors žinoma, kad yra homoseksualus, N. Tennantas to pernelyg atvirai neafišavo (prisipažino tik praėjus beveik 15 metų po PSB susikūrimo), teigdamas, kad Pet Shop Boys dainų tekstai yra dvilyčiai, t. y., per aktualaus požiūrio tašką, neakcentuojant lyties. Gal todėl PSB vienodai mėgiami tiek heteroseksualių, tiek ir netradicinės orientacijos žmonių.
 • Pats Neilas Tennantas teigia esantis gan ramus žmogus, kuris yra labai laimingas, galintis kurti muziką. Kartais mėgsta atsipalaiduoti ir pašėlti su draugais. Domisi menais, teatru, mėgsta prižiūrėti savo sodą bei vedžioti šunį.
 • Apie savo grupės kolegą Chrisą Lowe sako: „Jam patinka daug miegoti ir šokti vakarėliuose. Jis - labai šviesi asmenybė. Būna, kad metams bėgant, žmonės keičiasi. Chrisas - ne. Man visada patiko dirbti su Chrisu. Niekas nepasikeitė - mes vis dar kuriame apimti įkvėpimo“.

Kiti projektai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Su „Pet Shop Boys“ išleidęs 11 albumų, beveik 60 singlų ir kt. tipo kompiliacijų (žiūrėti: Pet Shop Boys diskografija), N. Tennantas 19891992 m. m. buvo prisijungęs prie grupės „Electronic“, su kuria sukūrė dainų bei išleido 2 didelės sėkmės susilaukusius singlus – „Getting Away With It“ bei „Disappointed“ (pastaroji buvo panaudota Holivudo kino filme „Cool World“ su Kim Basinger ir Bradu Pittu).

Taip pat Neilas kartu su savo grupės kolega Chrisu arba atskirai prodiusuoja bei remiksuoja ir kitų atlikėjų įrašus. Jo balsą galima girdėti šių atlikėjų kūriniuose:

 • Boy George – „Crying Game“
 • David Bowie – „Hallo Spaceboy“
 • DJ Fresh – „Throw“
 • Superchumbo – „Tranquilizer“
 • Robbie Williams – „No Regrets“, „She's Madonna“, „We're The Pet Shop Boys“
 • Suede – „Rent“, „Saturday Night“ (live)
 • Electronic – „Getting Away With It“, „Patience Of A Saint“, „Disappointed“
 • Myu – „All Or Nothing“
 • Cicero – „Love Is Everywhere“
 • Madonna – „Sorry (Pet Shop Boys remix)“
 • The Killers – „Read My Mind (Pet Shop Boys 'Stars Are Blazin' mix)[1]
 • The Killers feat. Elton John and Neil Tennant - „Joseph, Better You Than Me“[2]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]