JAV demokratų partija

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
Demokratų partija
Democratic Party
Pirmininkas Thomas Perez (Md.)
Įkurta 1792 m. (istorinė)
1828 m. (dabartinė)
Prieš 186 metus
Būstinė 430 South Capitol St. SE,
Vašingtonas, JAV
Jaunimo organizacija Jaunieji Amerikos Demokratai
Narių skaičius 43 milijonai
Politinė ideologija modernusis liberalizmas, socialliberalizmas, progresyvizmas
Partijos spalvos Mėlyna
Vietų skaičius Senate
47 / 100
Vietų skaičius Atstovų rūmuose
194 / 435
Gubernatorių skaičius
16 / 50
Svetainė
Oficiali svetainė

JAV demokratų partija (angl. Democratic Party) – viena iš dviejų pagrindinių JAV politinių partijų, kurios pirmtake laikoma 1792 m. įkurta demokratų-respublikonų partija. Demokratų partija atitinka centro kairės politinę pakraipą; seksualinių mažumų, tikėjimo ir karų Irake bei Afganistane atžvilgiu, ji yra daug liberalesnė už respublikonus.

Tai seniausia aktyvi JAV politinė partija ir viena iš seniausių pasaulyje. Šios partijos neoficiali spalva yra mėlyna, o simbolis – D raidė. Partijos pirmininkas – Debbie Wasserman Schultz. Politinė ideologija – modernusis liberalizmas, socialliberalizmas, progresyvizmas.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Partijos steigėjas yra Martinas Van Burenas (aštuntasis JAV prezidentas). Kitos reikšmingos asmenybės – Tomas Džefersonas (trečiasis JAV prezidentas) ir Endriu Džeksonas (septintasis JAV prezidentas, kuris buvo išrinktas partijos kandidato į prezidentus 1828 m.). 18281860 m. demokratai buvo valdančioji JAV politinė partija, kartais valdančiąja tapdavo Respublikonų partija. Iš pradžių partija stengėsi išsaugoti vergovę, partijos rinkėjai dažniausiai buvo kaimiečiai, vergvaldžiai, katalikai, įtakingų klanų atstovai ir žmonės iš pietinių valstijų.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]