JAV demokratų partija

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
Demokratų partija
Democratic Party
Pirmininkas Debbie Wasserman Schultz (Fl.)
Įkurta 1792 m. (istorinė)
1828 m. (dabartinė)
Prieš 186 metus
Būstinė 430 South Capitol St. SE,
Vašingtonas, JAV
Jaunimo organizacija Jaunieji Amerikos Demokratai
Narių skaičius 43 milijonai
Politinė ideologija Darbo teisės, socialliberalizmas, progresyvizmas
Partijos spalvos Mėlyna
Vietų skaičius Senate
53 / 100
Vietų skaičius Atstovų rūmuose
201 / 435
Gubernatorių skaičius
21 / 50
Svetainė
Oficiali svetainė

JAV demokratų partija (angl. Democratic Party) – viena iš dviejų pagrindinių JAV politinių partijų, kurios pirmtake laikoma 1792 m. įkurta demokratų-respublikonų partija. Demokratų partija atitinka centro kairės politinę pakraipą; seksualinių mažumų, tikėjimo ir karų Irake bei Afganistane atžvilgiu, ji yra daug liberalesnė už Respublikonus.

Yra seniausia aktyvi JAV politinė partija ir viena iš seniausių pasaulyje. Jų neoficiali spalva yra mėlyna, o simbolis – D raidė. Partijos pirmininkas – Debbie Wasserman Schultz. Politinė ideologija – darbo teisės, socialdemokratija.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Partijos steigėjas yra Martinas Van Burenas (aštuntasis JAV prezidentas), ir kai kurie politikai, įskaitant Tomą Džefersoną (trečiasis JAV prezidentas) ir Endriu Džeksoną (septintasis JAV prezidentas, kuris buvo išrinktas partijos kandidato į prezidentus 1828 m.). 18281860 m. demokratai buvo valdančioji JAV politinė partija, kartais valdančiąja tapdavo Respublikonų partija. Iš pradžių partija stengėsi išsaugoti vergovę, partijos rinkėjai dažniausiai buvo kaimiečiai, vergvaldžiai, katalikai, įtakingų klanų ir žmonės iš pietinių valstybių.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]