Nancy Sinatra

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Biography note.svg  Šį biografinį straipsnį reikėtų sutvarkyti pagal Vikipedijos standartus.
Jei galite, prašome sutvarkyti šį straipsnį. Tik tada bus galima ištrinti šį pranešimą.
Priežastys, dėl kurių straipsnis laikomas nesutvarkytu, aiškinamos straipsnyje Nesutvarkyti straipsniai.
Nancy Sinatra
Biografija
Pilnas vardasNancy Sandra Sinatra
Gimė1940 m. birželio 8 d. (79 metai)
Džersi Sitis, Naujasis Džersis
KilmėFlag of the United States.svg JAV
ŽanraiRokas · kantri muzika · pop
Aktyvumo metai1961–dabar
Įrašų kompanijaBoots Enterprises, Inc. · Reprise · RCA · Private Stock · Elektra · Cougar · Buena Vista · Attack
Susijusi veiklaFrank Sinatra · Lee Hazlewood · Frank Sinatra Jr. · Mel Tillis · Morrissey
SvetainėOficiali svetainė

Nancy Sandra Sinatra[1] (g. 1940 m. birželio 8 d.)[2] – amerikiečių aktorė ir dainininkė, kuri geriausiai žinoma dėl savo muzikinio hito „These Boots Are Made for Walkin“, pasirodžiusio 1966 m.

Kiti žymūs muzikiniai įrašai: „Sugar Town“, 1967 m. hitas numeris vienas „Somethin' Stupid“, „You Only Live Twice“ daina iš Džeismo Bondo filmo „Gyvenk du kartus“, bendradarbiaujant su Lee Hazlevudu buvo įrašytos „Jackson“, „Summer Wine“ dainos. Savo karjerą pradėjo 1957 m. lapkritį kaip dainininkė ir aktorė, kada pasirodė tėvo serialo „ABC-TV“ serijose, bet sėkmė aplankė tik Europoje ir Japonijoje.

Karjera[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nancy Sinatra savo specialiajame televizijos filme „Movin' with Nancy“.

1963 m. suvaidino sekretorės personažą „Who killed Wade Walker“. Taip pat prisidėjo ir prie trijų miuziklų kūrimo - „For Those Who Think Young“, „Get Yourself a College Girl“, „The Ghost in the Invisible Bikini“ — kuriuose ji atliko dainuojančiosios vaidmenį.

1965 m. Sinatra buvo pakviesta kartu su Vudžiu Allenu į realybės šou „Password.

Nancy Sinatra kartu su Lee Hazlewoodu Holivudo rūmuose 1968 m.

1966 m. paisrodė tokiuose filmuose kaip: „The Oscar“, „The Last of the Secret Agents“. Taip pat galime išvysti Rogerio Karmano baikerio istorijoje filme „The Wild Angels“ kartu su Piteriu Fondu ir Briucu Dernu.

1968 m. kino ekranu dalinosi kartu su Elviu Presley jo muzikinėje komedijoje „Speedway“ — paskutinis fimas, kuriame kada nors vaidino. Ji buvo vienintelė aktorė, kuri dainavo solo viename iš Elvio muzikinių albumų.

Aktorę galima buvo išvystyti ir tokiuose filmuose bei laidose kaip: „The Ed Sullivan Show , „The Smothers Brothers Comedy Hour, „The Man from U.N.C.L.E. ir „Rowan & Martin's Laugh-In bei „The Virginian, o 1967 m. Kalėdiniame epizode „The Dean Martin Show , kuriame susitiko Marino ir Sinatros šeimos.

Sinatra vaidino televizijos specialiuosiuose spektakliuose, iš kurių vienas buvo 1966 m. filmas „A Man and His Music – Part II,[3] ir 1967 m. NBC TV laidoje NBC „Movin' With Nancy, kurioje pasirodė kartu su Lee Hazlevudu, jos tėvu ir jo draugais Deanu Martinu ir Sammy Deivisu bei broliu Franku Sinatra jaunesniuoju, kurie buvo tuometinio Holivudo elitas.

Vienu laidos metu Sinatra pasidalino bučiniu su Sammy Deivisu jaunesniuoju ir yra pasakiusi: „Bučinys buvo vienas iš pirmųjų per televiziją rodytų bučinių tarp skirtingos rasės žmonių, kuris sukėlė tam tikrų ginčų tada, ir dabar, tačiau jis buvo neplanuotas ir spontaniškas“.[4]

Bendradarbiaudamas kartu su Nancy Sandra Sinatra Jackas Haley jaunesnysis, kuris prodiusavo bei režisavo specialiąją laida gavo „Emmy“ apdovanojimą už puikius režisūrinius pasiekimus muzikos pasaulyje. Kadangi nebuvo „Emmy“ apdovanojimų kategorijos už choreografiją - viena iš dviejų „Emmy“ nominacijų buvo paskirta kategorijai: „Specialioji individualių pasiekimų klasifikacija“. [5] Turbūt dėl šio ypatingo pasisekimo ir sėkmingos Nancy choreografijos „Emmy“ sekančiais metais sukūrė naują kategoriją - „Nuostabioji choreografija“. „Movin' With Nancy“ buvo remiamas „Royal Crown Cola“.[6]

Asmeninis gyvenimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Santuokos:

 • Tommy Sandas, 1960 - 1965 m., santuoka nutrūko.
 • Hughas Lambertas, 1970 – 1985 m. (dėl mirties).[7]

Vaikai su Lambertu:

 • Andželina Dženifer „AJ Lambert Paparozi.
 • Amanda Katerina Lambert Erlinger.

Filmografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 • For Those Who Think Young
 • Get Yourself a College Girl
 • Marriage on the Rocks
 • The Ghost in the Invisible Bikini
 • The Last of the Secret Agents
 • The Oscar
 • The Wild Angels
 • Speedway

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 1. McKay, Mary-Jayne (2005-02-25). „Nancy Sinatra Walking Back To Fame“. CBS News. Nuoroda tikrinta 2018-02-04. 
 2. Stutz, Colin (2016-03-16). „Frank Sinatra Jr. Dies at 72“. Billboard. Nuoroda tikrinta 2018-02-04. 
 3. „Frank Sinatra: A Man and His Music Part II – With Special Guest Nancy Sinatra“. Rotten Tomatoes. Nuoroda tikrinta 2014-04-01. 
 4. Kugel, Allison. "Nancy Sinatra: The Promise She Made Her Father, Praising Mia Farrow & Embracing Social Media", PR.com, April 28, 2011. Nuoroda tikrinta 2011-10-11.
 5. „Primetime Emmy Awards“. IMDb.com. Nuoroda tikrinta 2016-03-14. Šablonas:User-generated source
 6. "Movin' With Nancy" (Sinatra)“. David Krell. 2013-03-04. Nuoroda tikrinta 2016-03-14. 
 7. name="UPI1985">"Dancer Hugh Lambert, 55, Husband of Nancy Sinatra", Chicago Tribune, United Press International, 1985-08-22.