Pereiti prie turinio

Naktinis portjė

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Naktinis portje

PavadinimasIl portiere di notte
Kilmės šalis Italija
RežisieriusLiliana Cavani
Scenaristas (-ai)Liliana Cavani
Italo Moscati
VaidinaDirk Bogarde
Charlotte Rampling
Gabriele Ferzetti
Metai1974
Žanrasdrama
Trukmė118 min.
Kalbaanglų
IMDb įrašas

Naktinis portjė (it. Il portiere di notte) – 1974 m. režisierės Liliana Cavani sukurtas kultinis filmas apie buvusio nacių karininko ir kalinės meilės ir aistros istoriją. Jis sulaukė didžiulio pasisekimo ir susidomėjimo dėl neįprastos temos ir tam laikotarpiui neįprastai atvirų sadistinių ir erotinių scenų. Filmas taip pat turi eksploatacinio filmo bruožų.

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

1957-ieji metai, Viena. Buvęs nacių karininkas Maksas, karo metais prižiūrėjęs kalinius koncentracijos stovykloje, dabar dirba naktiniu portjė viešbutyje. Čia periodiškai renkasi buvę jo tarnybos draugai, išvengę persekiojimo ir besistengiantys, kad neatsirastų daugiau liudininkų, galinčių paliudyti jų praeitį.

Kartą tarp viešbučio svečių Maksas atpažįsta buvusią kalinę – Liuciją, kurią jis buvo įsimylėjęs. Moteris, dabar ištekėjusi už garsaus dirigento, taip pat atpažįsta savo kankintoją. Pradžioje ji nori kuo greičiau išvykti, tačiau smalsumas ir prisiminimai nugali. Atėjus laikui keliauti, Liucija nusprendžia pasilikti ir akis į akį susitikti su Maksu. Tarp jų vėl suliepsnoja aistra, kurios metu meilužiai nevengia vienas kitą kankinti.

Nenorėdamas, kad buvę tarnybos draugai sužinotų apie atsiradusią liudininkę, Maksas paslepia ją savo bute, tačiau šie vis vien sužino ir pradeda spausti jį atsikratyti Liucija. Žmonos pasigedęs dirigentas taip pat paskelbia paiešką, buvę nacistai kalbina moterį išduoti Maksą, bet ši atsisako. Jis palieka darbą ir su Liucija užsirakina savo bute, o pastarieji budi prie namo, neleisdami jiems išeiti. Baigiasi maistas, buvę draugai ir kaimynai įbauginti atsisako padėti, todėl Maksui ir Liucijai tenka badauti. Galiausiai vieną naktį jie išeina iš buto, sėda į automobilį ir važiuoja, sekami buvusių Makso bendražygių, kurie, jiems sustojus ant tilto, paleidžia mirtinus šūvius...

Pagrindiniai aktoriai

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Aktorius – vaidmuo
  • Dirk Bogarde – Maksas
  • Charlotte Rampling – Liucija
  • Philippe Leroy – Klausas
  • Gabrielle Ferzetti – Hansas
  • Isa Miranda – grafienė Štein
  • Nino Bignamini – Adolfas
  • Amedeo Amodio – Bertas
  • Hilda Gunther – Greta