Microsoft Student Partners

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Microsoft Student Partners
MSP logo.jpg
SantrumpaMSP
Įkūrimo data2001[1]
Prižiūrinti įmonėMicrosoft
TikslasŠvietimas
AuditorijaStudentai, buvę studentai
RegionaiVisas pasaulis
Narių kiekis2862[2]
Internetinis puslapisstudent-partners.com


Microsoft Student Partners (MSP) yra pasaulinė šviečiamoji programa, skirta studentams, studijuojantiems IT srityje ir besidomintiems informacinėmis technologijomis. Programa bando padidinti studentų įgūdžius, siūlydama patirtį, kuri dažniausiai nėra prieinama studijų programoje, tarp jų ir žinias, susijusias su įvairiomis Microsoft technologijomis.

Programa prieinama daugelyje pasaulio šalių. Visi studentai, studijuojantys universitetuose arba kolegijose gali bandyti tapti šios programos dalyviais. Dažniausiai vienu metu parenkama keletas gabiausių studentų iš vienos mokymo įstaigos. Tapę MSP, jie toliau dalinasi savo žiniomis akademinėje visuomenėje rengdami kursus, skaitydami pranešimus, vykdydami projektus ir t. t.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

MSP programa startavo 2001 ir penkerius metus veikė 15 šalių. 2006-ųjų pabaigoje, programa išsiplėtė iki 50 šalių visame pasaulyje [3] ir šiuo metu jau yra 2862 MSP nariai 92-ose pasaulio šalyse ir regionuose[2].

Tikslas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Microsoft Student Partners yra šviečiamoji ir skatinamoji programa skirta skatinti studentus, studijuojančius disciplinas, susijusias su technologijomis, dažniausiai informatikos ar informatikos inžinerijos. Programa siekia padidinti studentų galimybes susirasti darbą bei geriau supažindinti su įvairiomis Microsoft technologijomis. Dažniausiai studentai partneriai gauna praktiką prie konkrečių produktų, kurios paprastai negautų studijuodami universitete ar kolegijoje.

Narystė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

MSP programa prieinama viso pasaulio kolegijų ir universitetų studentams arba jaunesniems (priklausomai nuo žinių ir sugebėjimų). Jauniausiam MSP, Babar Igbal, šiuo metu yra 13 metų[4]. Microsoft kartas nuo karto renkasi savo atstovais po keletą studentų iš kiekvienos mokymosi institucijos. Norėdami tapti MSP Lietuvoje, studentai turėtų užpildyti šią anketą[neveikianti nuoroda].

Lietuvoje šiuo metu yra 13 Studentų Partnerių iš keleto Kauno, Vilniaus bei Šiaulių universitetų (KTU, VDU,VU, VGTU ir ŠU).

Veikla[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Studentai Partneriai turi priėjimą prie naujausios Microsoft programinės įrangos, knygų, renginių ir mokymosi galimybių.[3]. Tikimasi, kad MSP nariai toliau dalinsis savo žiniomis akademinėje bendruomenėje organizuodami kursus, skaitydami pranešimus ar paskaitas ir organizuodami projektus tarp kitų studentų. Studentai Partneriai taip pat gali skatinti įvairias iniciatyvas, konkursus, tokius kaip „Microsoft Imagine Cup“[Pastaba 1] arba programas, tokias kaip Microsoft MSDN-AA[Pastaba 2].

Privalumai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 • Galimybė pirmiems išmėginti ir naudoti naujausias „Microsoft" technologijas;
 • Gauti įvairių techninių žinių ir tobulinti asmeninius įgūdžius;
 • „Personal MSDN Premium" prenumerata;
 • Glaudus bendradarbiavimas su "Microsoft" darbuotojais;
 • Galimybė dalyvauti „Microsoft" studentų partnerių programos vietos renginiuose ir renginiuose visoje Europoje;
 • Galimybė bendrauti su kitais studentais partneriais Lietuvoje iš visame pasaulyje;
 • Rekomendacijos savo ateities darbams.

Susiję straipsniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pastabos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 1. Studentai Partneriai taip pat gali dalyvauti Microsoft Imagine Cup konkurse, kadangi jie nėra tiesiogiai susiję su organizatoriais.
 2. Dėl naudojimosi šia Microsoft programa, susisiekite su savo universiteto administracija.

Paaiškinimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 1. „Rolling Out the Microsoft Student Partners Programme Around the World“. Microsoft. 2006-11-07. Nuoroda tikrinta 2010-03-23. 
 2. 2,0 2,1 „Microsoft Student Partners“. Microsoft. Suarchyvuotas originalas 2021-12-22. Nuoroda tikrinta 2010-03-23. 
 3. 3,0 3,1 „Microsoft Rolls Out Global Initiative to Promote Career Development for Students“. Microsoft. 2006-11-07. Nuoroda tikrinta 2010-03-23. 
 4. „Youngest MSP“. Suarchyvuotas originalas 2009-11-25. Nuoroda tikrinta 2010-03-23.