Michailas Golovatovas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Michailas Golovatovas (rus. Михаил Васильевич Головатов; g. 1949 m. rugpjūčio 23 d. Mukovino kaime (rus. Муковнино (netoli Maskvos) – atsargos pulkininkas, verslininkas, buvęs Rusijos specialiosios paskirties Alfa būrio vadovas. Sausio 13 d. dalyvavo Sausio įvykiuose Vilniuje.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuo 1972 m. dirbo KGB, o nuo 1974 m. jo specialiame padalinyje Alfa. 19791980 m. tarnavo kaip politikų asmens sargybinis Afganistane.

1991 m. sausio 11-13 d. vadovavo Alfa grupei, kuri sausio 13 d. šturmavo Vilniaus televizijos bokštą ir radijo ir televizijos pastatus Vilniuje. Tuomet žuvo 14 Lietuvos piliečių.

Nuo 1993 m. turi privatų verslą – įkūręs saugos bendrovę Alpha B. Saugumo struktūrų ekspertas Andrejus Soldatovas, spėjo, kad M. Golovatovas tik formaliai yra pensininkas, o iš tiesų tebedirba Rusijos Federaliniam Saugumo Biurui. Taip leidžia manyti ir faktas, kad jis vadovauja sporto organizacijoms, kurios priklauso FSB kontroliuojamam susivienijimui „Dynamo“.[1]

Lietuvos generalinė prokuratūra išdavė Europos arešto orderį M. Golovatovui 2010 m. spalio 18 d., tačiau tai nesukliudė M. Golovatovui 8 kartus lankytis Europos Sąjungos šalyse: Kipre, Suomijoje ir Čekijoje.

2011 m. liepos 15 d. buvo sulaikytas oro uoste Austrijoje, tačiau skubiai paleistas. Išvyko į Rusiją.[2] Austrijos intitucijos teigia gavusios neaiškų Europos arešto orderį ir todėl nusprendusi paleisti Sausios 13-osios byloje įtariamą buvusį KGB pareigūną.[3]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]