Medūzų ežeras

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.

Koordinatės: 7°09′40″ š. pl. 134°22′34″ r. ilg. / 7.16111°š. pl. 134.37611°r. ilg. / 7.16111; 134.37611

Medūzų ežeras
Vaizdas į ežerą
Vaizdas į ežerą
Vieta Palau
Plotas 0,057 km²
Kilmė tektoninis
Vidutinis gylis 30 m
Didžiausias gylis ~50 m
Tūris 0,00171 km³
Commons-logo.svg Vikiteka Medūzų ežeras

Medūzų ežeras (angl. Jellyfish Lake, pal. Ongeim’l Tketau) – ežeras Palau, Eil Malko saloje, priklausančioje Čelbačebo salų grupei. Tai vienas iš daugelio tokio tipo ežerų Čelbačebo salose. Jo plotas 5,7 ha, ilgis 460 m, plotis iki 160 m. Ežero gylis siekia ~50 m. Vanduo silpnai druskingas, yra susidarę nesimaišančio vandens sluoksniai, žemutiniame sluoksnyje nėra deguonies, gausu sieros dvideginio. Tai lemia tankiai apaugę krantai, stabdantys vėją, silpna vandens cirkuliacija tarp ežero ir vandenyno per klintines uolienas ir maži oro temperatūrų skirtumai metų bėgyje.

Viršutinis, deguonies prisotintas sluoksnis driekiasi iki 15 m gylio. Tik jame gyvena visa ežero gyvūnija, išskyrus bakterijas, kurios užėmusios 3 m viršutinio bedeguonio sluoksnio. Medūzų ežeras pasižymi savo medūzų gausa. Čia sutinkamos dviejų rūšių medūzos, kurios abi priklauso scifomedūzų (Scyphozoa) grupei – Mastigias papua ir paprastoji medūza (Aurelia aurita). 1998 m. dėl temperatūros pokyčių praktiškai visos medūzos išmirė, bet vėliau populiacija atsigavo.

Medūzų ežeras – populiari nardytojų su vamzdeliu (snorkeling) atrakcija. Abiejų rūšių medūzos žmonėms nepavojingos. Tiesa, ežere uždraustas povandeninis nardymas, kad oro burbulai nepakenktų medūzoms ir kad nardytojai nepasiektų mirtinai pavojingo bedeguonio sluoksnio.