Mayim Bialik

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Mayim Bialik
Mayim Bialik 2012 m.
Visas vardas Mayim Hoya Bialik
Gimė 1975 m. gruodžio 12 d. (48 metai)
San Diegas, Kalifornija, JAV
Gyven. vieta Los Andželas
Tautybė žydė
Pilietybė JAV
Tėvai Barry Bialik, Beverly Winkelman
Sutuoktinis (-ė) Michael Stone (2003–2013 m.)
Vaikai Miles, Frederick
Religija judaizmas
Veikla aktorė, mokslininkė
Sritis neuromokslai
Išsilavinimas daktarė
Alma mater Kalifornijos universitetas
Žinomas (-a) už vaidmuo seriale Didžiojo sprogimo teorija
Vikiteka Mayim Bialik

Majim Hoja Bialik (Mayim Hoya Bialik; g. 1975 m. gruodžio 12 d.) – žydų kilmės JAV aktorė ir neurologė. Žymi dėl Amy Farrah Fowler vaidmens seriale „Didžiojo sprogimo teorija“ (du kartus nominuota „Emmy“ apdovanojimui geriausios šalutinės aktorės komediniame seriale kategorijoje).

Gimė San Diege, žydų, atvykusių iš Vidurio Europos, šeimoje. Žymus Izraelio poetas Hayim Nahman Bialik buvo Majim proprosenelio dėdė. Lankė Kalifornijos universitetą Los Andžele (nors buvo pakviesta ir į Harvardą bei Jeilį), baigė neuromokslų, hebrajų kalbos ir žydų kultūros studijas, 2007 m. pasiekė daktaro laipsnį neuromoksluose, jos disertacija buvo apie Prader–Willi sindromą turinčių asmenų hipotalamo veiklą.

Aktorės karjerą pradėjo dar vaikystėje, vaidino serialuose (pagrindinis vaidmuo seriale Blossom), videoklipuose. 1995–2005 m. užsiėmė daugiausia filmų įgarsinimu. Nuo 2010 m. pradėjo vaidinti seriale „Didžiojo sprogimo teorija“ kaip pagrindinio veikėjo Šeldono Kuperio (vaid. Jim Parsons) draugė; šiame seriale ji taip pat yra neurologė.

Mayim Bialik išpažįsta šiuolaikinį ortodoksinį judaizmą, yra veganė.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]