MATLAB

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
(Nukreipta iš puslapio Matlab)
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
 Broom icon.svg  Šį puslapį ar jo dalį reikia sutvarkyti pagal Vikipedijos standartus – Panašu, kad surašyta kažkieno asmeninė nuomonė
Jei galite, sutvarkykite.
MATLAB logotipas

MATLAB (iš žodžių MATrix LABoratory) yra daugiaplatformė MathWorks programinė įranga, skirta įvairių mokslo šakų problemoms spręsti, ypač matematinėms. Kaip galima spręsti iš pavadinimo, turi puikias galimybes manipuliacijoms su matricomis – būtent toks buvo pirminis šios programos tikslas. Dabar tai didžiulis galingas paketas, turintis savitą lengvai perprantamą programavimo kalbą.

Nors simbolinėms matematinėms manipuliacijoms geriau tinka Maple ir Mathematica produktai, su MathCad pradedantis vartotojas gali greičiau gauti pirmuosius rezultatus, MATLAB kaip programavimo kalba turi didesnį lankstumą, kuris naudingas įvairiems fizikos, biologijos bei kitiems matematiniams modeliams kurti ir tirti. Svarbus MATLAB trūkumas (palyginus su tradicinėmis programavimo kalbomis) yra reikalavimas visiems naudojantiems turėti įkeltas mokamas MATLAB bei visų reikalingų jo papildomų modulių kopijas. Tradicinės programavimo kalbos šiuo metu turi atviro kodo ar nemokamus kompiliatorius bei pasiekia didesnį vykdymo greitį, tačiau programavimas jomis ilgiau užtrunka. Bioinformatikiniuose tyrimuose MATLAB neretai naudojamas kaip „žvalgybinis“ paketas: pasiteisinę matematiniai modeliai vėliau perrašomi C (neretai generuojant žymias kodo dalis su Maple) lygiagrečiam vykdymui superkompiuteriuose.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]