MathCad

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
MathCad

Mathcad Prime 1.0
KūrėjasMathsoft, PTC
Pirmoji versija1986 m.
Stabili versijaPrime, 2022 m. kovo mėn.
Operacinė sistemaMicrosoft Windows
LicencijaPatentuota
Svetainėwww.mathcad.com

MathCADMathSoft programa, skirta matematiniams skaičiavimams atlikti. Ši programa panaši į skaičiuoklę, turi intuityvią vartotojui draugišką sąsają. Jos galimybės apima įvairias matematikos šakas: kombinatoriką, tikimybių teoriją, algebrą, geometriją ir t. t.

Palyginus su MATLAB ir Maple, MathCAD pasižymi lengviau išmokstama ir paprasčiau naudojama vartotojo sąsaja, todėl pirmieji žingsniai būna itin lengvi. Tačiau kuriant sudėtingesnius modelius (bent jau biologijoje) gana greitai ši patogi sąsaja nebepadeda: sudėtingus, realius mokslo uždavinius spręsti skirtos sistemos ne paprastesnės kaip MATLAB ar net tradicinės programavimo kalbos. Paketas turi ir programavimo galimybes, tačiau vartotojo programų darbo sparta ribota, nes tai yra interpretuojanti sistema. Funkcijas MathCad galima rašyti ir C (DLL bibliotekos forma), tačiau paprastai darbo grupė, ėmusi programuoti C pastebi, jog paprasčiau šia kalba užprogramuoti visą užduotį, išskyrus nebent rezultatų vizualizaciją.

Daug geriau MatCAD pasiteisina tradicinėmis kalbomis sukurtų modelių rezultatų vizualizavimui, kurį lengva derinti su baigiamąja statistine analize ir kitomis panašiomis operacijomis. Šiuo atveju patys modeliai gali būti vykdomi ir superkompiuteriuose, naudojant lygiagretų programavimą (su MathCAD tai nėra galima). Draugiška sąsaja šiuo atveju naudojama greitai keisti informacijos pateikimo būdus. Tokiu būdu efektyviai išvengiama daug darbo reikalaujančio grafikos programavimo, kuris biologui ar fizikui didelės fundamentalios mokslinės vertės neturi.

MathCad neblogai tinka ir statistinei duomenų analizei, jei ji yra bent kiek sudėtingesnė.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2006 m. balandžio mėn. „Mathcad“ nupirko „Parametric Technology“.[1]

Senesnių Mathcad versijų ekrano nuotraukos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. PTC buys Mathsoft for $63m : 2006 balandžio mėn. Archyvuota kopija 2007-09-28 iš Wayback Machine projekto.