Malūno tvenkinys

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Koordinatės: 55°42′31″š. pl. 21°09′08″r. ilg. / 55.7086°š. pl. 21.1521°r. ilg. / 55.7086; 21.1521

Malūno tvenkinys
Trynyčių Tv2.JPG
Vieta Klaipėdos m., Lietuva
Plotas 0,061 km²
Kranto linijos ilgis 1,99 km

Malūno tvenkinys[1] (anksčiau Trinyčių ežeras) – tvenkinys vakarų Lietuvoje, Klaipėdos mieste. Tvenkinio ilgis iš šiaurės vakarų į pietryčius - 0,92 km, plotis - iki 0,1 km. Altitudė 4,7 m. Krantai neaukšti, sausi, apaugę medžiais[2]. Tvenkinys nenutekantis, priklauso Danės upės baseinui.

Vis dar neaišku, ar šis vandens telkinys yra gamtinės kilmės. Nuo XVI a. dokumentuose vadintas Malūno tvenkiniu. Minima, kad čia buvo Dangės upės atšaka, o, pastačius užtvanką, susidarė tvenkinys. Trinyčių tvenkiniu vietinių žmonių imtas vadinti dėl greta veikusio „Trinyčių“ verpimo fabriko. Priešais tvenkinį, Bangų g. ir Gluosnių skersgatvio kampe, yra senasis malūno pastatas.

Ežere yra ir žuvų - daugiausia tai įprastos tvenkinių žuvys: karosai, kuojos, ešeriai, lydekos.

Anuomet, prieš kelis šimtus metų prie upės žiočių plytėjo pelkynai, tvenkinys buvo maurais apaugęs, vanduo buvo sudusęs, atsidavė užsistovėjusiu dumblu. Tačiau tvenkinio niekas nevalė. Prie tokio vandens parko buvo neįmanoma įrengti, todėl pagalbos teko prašyti SDAALR Vilniaus povandeninių techninių darbų klubo specialistų, kurie virš vandeniu papilnėjusio tvenkinio sumontavo nedidelę 80 m³/h galingumo žemsiurbę. O kai ežeras buvo išvalytas ir paruoštas visuomeniniam naudojimui A. Inkratienė ir inžinierius V. Toleikis paruošė perspektyvinius poilsio zonos planus. Taip atsirado „Trinyčių“ parkas.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]