Lyft

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Formaakcinė bendrovė
Prekybos simbolisLYFT
PramonėTransportas
Įkurta2012 m.
Centrinė būstinėSan Fransiskas Jungtinės Amerikos Valstijos
Svarbiausi darbuotojaiLogan Green (CEO),
John Zimmer
PaslaugosPavėžėjimo paslaugos
Pajamos2,16 mlrd. JAV dolerių (2018)
Pelnas-0,91 mlrd. JAV dolerių (2018)
Tinklalapislyft.com
Automobilis su rožiniu talismanu – „ūsais“

Lyft – privati amerikiečių kompanija iš San Fransisko (Kalifornija), nuo 2012 m. teikianti pavėžėjimo paslaugas. Interneto svetainės arba programėlės išmaniajame telefone (su iOS ar Android) pagalba suvedami prie paslaugos prisijungę vairuotojai su nuosavais nekomerciniais automobiliais ir būsimi keleiviai. Ši kelionės dalijimosi (angl. ridesharing) paslauga realiu laiku vartotojus informuoja apie ta pačia kryptimi važiuojančius pakeleivius ir leidžia pasidalinti kelionės išlaidas. Paslaugą teikiantys vairuotojai ant automobilio priekio užsiklijuoja pūkuotą talismaną – butaforinius rožinius ūsus.

„Lyft“ paslauga veikia daugiau kaip 200 JAV miestų, tame tarpe San Fransiske, Los Andžele ir Niujorke. Kompanijos vertė siekia $5,5 mlrd.[1] 2016 m. sausio mėn. duomenimis, „Lyft“ pritraukė virš $2 mlrd. kapitalo iš General Motors ($500 mln.), Alibaba, Andreessen Horowitz, Rakuten, Tencent ir kitų investuotojų.[2][3]

Vienas pagrindinių varžovų rinkoje yra „Uber“, tačiau „Lyft“ skelbia auganti greičiau ne viename JAV mieste, taip pat ir San Franciske, kur yra abiejų įmonių pagrindinės būstinės. Pasak įmonės atstovų, jos dalis rinkoje sudaro 40 proc.[4] Beje, abi kompanijos nukonkuravo „Sidecar“, vieną pavėžėjimo paslaugos pionierių.[5]

Kompanijos ateities vizija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Lyft“ vadovybė yra įsitikinusi, kad per artimiausius penkerius metus dauguma jos transporto priemonių bus be vairuotojų. Jau dabar galima užsisakyti autonominį automobilį San Franciske ir Finikse. O tai reiškia, kad vis mažiau ir mažiau automobilių priklausys privatiems asmenims, tai yra vairuotojams, kurie rūpinasi savo turtu, ir vis daugiau – rūpinsis kompanija tokia kaip „Lyft“; o tai ir reiškia, kad automobilių skaičius gatvėse nuolat mažės.[6]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. „Lyft Raises $1 Billion, Adds GM as Investor and Partner For Driverless Cars“. 4 January 2016. Nuoroda tikrinta 2 June 2016.
  2. „Lyft Raises $250 Million From Coatue, Alibaba, And Third Point To Expand Internationally“. TechCrunch. AOL. 2 April 2014.
  3. „Lyft Raises $1 Billion, Adds GM as Investor and Partner For Driverless Cars“. Fortune. Nuoroda tikrinta 2016-01-04.
  4. „„Uber“ tenka konkuruoti ir su savo klonais“. Lrytas.lt. Suarchyvuotas originalas 2017-02-18. Nuoroda tikrinta 2017-02-17.
  5. „„Uber“ ir „Lyft“ sutrypė konkurentę „Sidecar““. Vz.lt. Nuoroda tikrinta 2017-02-17.
  6. „Miestų ateitis: „Lyft“ įkūrėjas apie artėjančią transporto revoliuciją“. urbanistas.lt. Suarchyvuotas originalas 2017-02-18. Nuoroda tikrinta 2017-02-17.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]