Ludwig Andreas Feuerbach

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Ludwig Andreas Feuerbach

Liudvigas Andrėjas Fojerbachas (vok. Ludwig Andreas Feuerbach; 1804 m. liepos 28 d. Vokietijoje, Bavarijoje1872 m. rugsėjo 13 d. Niurnberge) – vokiečių filosofas.

Jo giminėje buvo daug talentingų advokatų, akademikų ir dvasininkų. Jaunystėje Fojerbachas buvo labai religingas, Heidelbergo universitete studijavo teologiją. 1824 m. persikėlė į Berlyną, kur klausėsi Hėgelio paskaitų. Tada jis ir paliko teologijos studijas, kad galėtų savo gyvenimą skirti filosofijai. 1830 m. Fojerbachas anonimiškai išleido veikalą "Mintys apie mirtį ir nemirtingumą", kuriame neigė nemirtingos sielos egzistavimą, ir pradėjo mokslininko karjerą. 1837 m. vedė Bertą Lou. Žmona turėjo paveldėjusi tėvui priklausiusio porceliano fabriko akcijų. Dvidešimt trejus metus jie išgyveno jos pilyje Brukberge, versdamiesi iš fabriko teikiamo pelno ir Fojerbacho raštų.

"Krikščionybės esmė", pasirodžiusi 1841 m., susilaukė didžiausio pasisekimo. Tačiau po 1848 m. revoliucijos pralaimėjimo Fojerbacho reputacija sumenko, sumažėjo ir pajamos. Porceliano fabrikas žlugo. Fojerbachas teberašė, tačiau ankstesnio populiarumo jau nebesulaukė. 1870 m. jį ištiko paralyžius, o 1872 m. Fojerbachas mirė. Jis palaidotas Niurnberge. Į laidotuves pagerbti garsaus mąstytojo susirinko daugiau kaip 20 000 žmonių.