Lonely Planet

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
Lonely Planet
Forma Padalinys
Pramonė Žiniasklaida
Žanras Kelionių literatūra
Įkurta Melburnas, Australija (1972 m.)
Įkūrėjas (-ai) Tony Wheeler
Maureen Wheeler
Produktai Kelionių vadovai, žurnalai
Holdingas NC2 Media
Tinklalapis LonelyPlanet.com

„Lonely Planet“ – didžiausia kelionių vadovų leidykla pasaulyje. Ši leidykla dabar yra „NC2 Media“ bendrovės padalinys.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Lonely Planet“ bendrovė buvo įsteigta sutuoktinių Morinės ir Tonio Vylerių. 1972 m. jie iš Anglijos išsiruošė į žygį automobiliu, autostopu (teko ir žygiuoti) per Euraziją, galiausiai pasiekę Australiją baigė savo kelionę. 1973 m. jie išleido pirmąją savo knygą. Bendrovė pradėjo savo veiklą, išleidusi kelionių vadovų knygas, skirtas žygeiviams.

2007 m. BBC perėmė bendrovę įsigydama 75 % įmonės akcijų paketo, 2011 m. įsigijo likusias akcijas iš sutuoktinių. Tačiau patyrusi £80 milijonų nuostolių dėl sunkmečio ir leidybos verslo poslinkių (elektroninių knygų leidybos augimas, skaitmeninės žiniasklaidos gausėjimas) buvo priversta parduoti ją „NC2 Media“ įmonei 2013 m. už £52 milijonus. Po 10-ečio smukusių pardavimų, siekusių 45 % kritimą, 2016 m. buvo pirmieji, kai nežymiai augo visų rinkos dalyvių popierinių kelionių vadovų pardavimai JAV ir JK rinkose. Tai iš dalies lėmė atsigaunanti turizmo pramonė.[1][2]

Naujausiais duomenimis „Lonely Planet“ yra išleidusi virš 130 milijonų knygų. Dabar bendrovė užsiima tiek spausdinto, tiek skaitmeninio turinio pasiūla (puslapis, programėles ir kt., nors pastarųjų atsisiuntimų skaičius nusileidžia išmaniųjų telefonų puslapių peržiūroms).

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]