Londono mados savaitė

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Londono mados savaitė 2010 m. vasarį

Londono mados savaitė (angl. London Fashion Week) – Londone vykstantis mados industrijos renginys, trunkantis apie savaitę, kurio metu drabužių dizaineriai ir mados namai pristato savo naujausias kolekcijas. Šiuo renginiu informuoja apie tai, kokias naujas mados tendencijas siūlo britų mados kūrėjai. Tokie pat renginiai vyksta ir Milane, Niujorke bei Paryžiuje.

Koncepcija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Londono mados savaitės vyksta du kartus į metus. Sausį pristatomos rudens/žiemos kolekcijos, o rugsėjį – pavasario/vasaros. Londono mados savaitė pirmą kartą įvyko 1961 m., tačiau tokia forma, kokia ji vyksta dabar (dizainerių pasirodymai suskirstomi į 4–5 dienas, pakviečiami žiniasklaidos atstovai, didieji drabužių prekybininkai bei žymūs žmonės, potencialūs mados namų klientai, ir numatytu laiku modeliai pristato kolekcijas) – tik 1993 m. 2009 metais surengta jubiliejinė – 25 Londono mados savaitė. Šį renginį organizuoja Britų mados taryba. Šis renginys nustebino Londoną šou gausa – per penkias dienas įvyko 54 kolekcijų pristatymai ir 19 prezentacijų.

Dizainerio Manish Arora mados paroda Londono mados savaitės metu

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1987 m., kai visą pasaulį sudrebino akcijų biržos krizė, pavadinta Juoduoju pirmadieniu (angl. Black Monday), visa mados industrija pasiekė ribą, kai iki visiško kūrybos štilio ir finansų trūkumo buvo labai netoli. Pirmieji, kurie atgaivino savo kūrybą, ir buvo britai. Ilgą laiką, kai dauguma kitų miestų mados namų pristabdė savo veiklą, jie dirbo ir pristatinėjo savo kolekcijas visiškai be jokio finansavimo. 1992 m. Londono mados savaitė buvo tokia skurdi, jog joje dalyvavo vos keletas dizainerių, kurie turėjo dalintis viena vienintele patalpa.

Londono mados savaitės dėka pasaulinio garso dizaineriais ir mados namais pavyko tapti Luellai Bartley, Stellai McCartney, Matthew Williamson, Burberry, Alexander McQueen, John Galliano.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]