Lila Tretikov

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Lila Tretikov
rus. Ляля Третьяко́ва
Lila Tretikov April 2014 (5) crop.jpg
Lila Tretikov (2014 m.)
Gimė 1978 m. sausio 25 d. (45 metai)
Maskvoje, Rusijoje
Veikla Vikimedijos fondo generalinė direktorė (20142016 m.)
Commons-logo.svg Vikiteka Lila Tretikov

Lila Tretikov (angl. Lila Tretikov, gimė kaip Olga (Lialia) Tretjekova, rus. Ольга (Ляля) Алексеевна Третьякова, g. 1978 m. sausio 25 d.[1]) – Vikimedijos fondo vadovė iš Rusijos. Gimusi Maskvoje ji dar paauglė emigravo į JAV ir ten iki šiol gyvena. 1999 m. ji pradėjo dirbti programų inžinerijos srityje Kalifornijoje, ten įkūrė ir savo technologijų marketingo kompaniją.

2014 m. ji tapo naująja Vikimedijos fondo vadove, pakeitusi Kanados žurnalistę Siu Gardner.[2] Jos paskyrimas į šias pareigas buvo nevienareikšmiškai sutiktas Vikipedijos bendruomenės, mat L. Tretikov prieš tai Vikipediją redagavo tik vieną kartą.[3] Ji taip pat yra kompanijų „OpenEd“[4] ir „Rackspace“[5] valdybų narė.

2016 m. Lila Tretikov atsistatydino iš pareigų po kilusio triukšmo dėl $250 tūkst. paramos iš „Knight Foundation“, ne pelno siekiančios organizacijos, kuri ketino pastarąsias lėšas skirti paieškos sistemos (angl. knowledge engine) kūrimui. Tačiau daugelis Vikipedijos redaktorių vėliau apie tai sužinoję pasipiktino dėl to, kad pinigai buvo švaistomi be reikalo ir jai netrukus po to teko atsistatydinti iš pareigų, laikinai užleidžiant pareigas Katherine Maher.[6][7]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Prieš tai:
Sue Gardner
Vikimedijos fondo vadovė
2014–2016 m.
Po to:
Katherine Maher