Lietuvos automobilių sporto federacija

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Broom icon.svg  Šį puslapį ar jo dalį reikia sutvarkyti pagal Vikipedijos standartus.
Jei galite, sutvarkykite.
 KWrite icon.svg  Šio puslapio ar jo dalies stilius neatitinka Vikipedijos kalbos standartų.
Jei galite, pakoreguokite stilių (kiek įmanoma – moksliniu stiliumi). Tik tada bus galima ištrinti šį pranešimą.

LASF[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Lietuvos automobilių sporto federacija (LASF), įkurta 1990 metais Kaune, vienija automobilių sportą propaguojančius ar remiančius asmenis. Šiuo metu veikia 11 komitetų, kuriuose sprendžiami atskirų automobilių sporto šakų klausimai. LASF tikslas yra ne tik populiarinti saugų automobilių sportą, bet ir puoselėti bei kelti bendrą vairavimo kultūrą Lietuvoje: nuo mažiausių iki vyriausių vairuotojų.      

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pačios pirmosios automobilių sporto varžybos Lietuvoje įvyko 1926 metais. Tai buvo 1 km distancijos sprinto rungtis kelyje Kaunas – Garliava.Lietuvos. Tačiau sutartiniai laikoma, kad 1931 metų data geriausiai atspindi automobilių sporto pradžią Lietuvoje, nes tais metais liepos 24 dieną įvyko pirmasis Respublikinio masto ralis – „Aplink Lietuvą“. Šiose automobilių lenktynėse startavo daug žinomų Lietuvai žmonių. Varžybas globojo bei prizą nugalėtojui įsteigė Lietuvos Respublikos prezidentas Antanas Smetona.

Pirmasis Lietuvos automobilių ralio čempionatas įvyko 1960-aisiais metais. 1961 ir 1962 metais Lietuvoje prasidėjo ir žiedinės bei automobilių kroso varžybos.

LASF struktūra[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

LASF asociacija vienija automobilių sportą propaguojančius ar remiančius Lietuvos Respublikoje įregistruotus juridinius asmenis (narių skaičius svyruoja ties 50 narių riba). Aukščiausias valdymo organas – visuotinis LASF narių suvažiavimas. Suvažiavimas renka LASF Prezidentą (šiuo metu LASF prezidentas Saulius Girdauskas) ir LASF Tarybą (Tarybos nariai dirba visuomeniniais pagrindais). Kiekvienas Tarybos narys suformuoja darbinę grupę (komitetą) ir kuruoja atskirą sferą: ralį, krosą, žiedą, rali-krosą, 4×4, dragą, driftą, kitas šakas (kalnų, slalomo lenktynes), varžybų saugą, techninius reikalavimus, teisėjų ir sporto senjorų veiklą.

LASF veikla[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Programinis LASF tikslas – vienyti savo narius ir vystyti automobilių sportą Lietuvoje. Pastarąją veiklą galima išskirstyti į atskiras praktinės veiklos sferas:

Automobilių sportą reglamentuojančių normatyvinių dokumentų leidimas. Pagrindinis jų – Lietuvos automobilių sporto kodeksas. Be to, kiekvienas komitetas kasmet nustato savo kuruojamos sporto šakos reglamentą. Juos galima rasti LASF svetainėje.

Lietuvos Respublikos automobilių sporto čempionatų pravedimas ir čempionų vardų teikimas. Vykdomi automobilių ralio, ralio sprinto, kroso, žiedo, ilgų distancijų žiedinių lenktynių rali-kroso, slalomo, drago, greituminio slalomo ir kalnų lenktynių bei slalomo čempionatai, 4X4 LASF Taurės varžybos, kroso ir mini žiedinių lenktynių pirmenybės. Be čempionatų etapų LASF reglamentuoja virš 50 įvairaus pobūdžio varžybų, kurios derinamos su atskirų šakų komitetais ir priskiriamos prie „C“ lygos varžybų.

Normatyvų nustatymas sportininkams ir organizatoriams. Pavyzdžiui, dar gerokai prieš varžybas organizatoriai pagal LASF SVO komiteto pateiktas rekomendacijas (reglamentą ir priedus) sudarinėja saugumo planus, juose iš anksto numatomo saugumą užtikrinančias priemones, atsakingus asmenis, ir t. t.

Santykių ir bendradarbiavimo su kitomis organizacijomis užtikrinimas. Viena jų - Tarptautinė automobilių federacija (FIA), kuri 1994 metais priėmė LASF į savo narius ir pripažino LASF kaip vienintelę automobilių sporto valdžią Lietuvoje. Glaudžiausias bendradarbiavimas vyksta su kaimyninėmis šalimis.To rezultatai: Šiaurės Europos zonos šalių čempionatas, bendros rali-kroso varžybos su Lenkijos federacija ir bendro ralio čempionato varžybos su Latvijos federacija.

Nuo 2011 m. LASF vadovybė glaudžiai bendradarbiauja su FIA atstovais, Lenkijos ir Latvijos federacijomis, kartu pravedamos bendros ralio, kroso bei rali-kroso  etapus.  2014 m. Lietuvoje ir Lenkijoje vyko bendras Pasaulio ralio čempionato (WRC) etapas.   

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Oficiali svetainė

Oficialus LASF profilis Facebook

Oficialus LASF profilis Instagram

Lietuvos automobilių sporto federacijos diskusijų forumas