Lietuvos Respublikos komercinis kodeksas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Lietuvos Respublikos komercinis kodeksas - įstatymo projektas, kuriuo buvo planuojama susisteminti Lietuvos komercinę teisę (rengtas Komercinis kodeksas).

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kodeksą rengti nutarė Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Prezidiumas. Jis Patvirtinti darbo grupę Lietuvos Respublikos komercinio kodekso projektui rengti. Nustatė, kad ši darbo grupė Komercinio kodekso projektą turi parengti ir pateikti Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Teisinės sistemos komisijai ne vėliau kaip iki 1992 m. kovo 1 dienos. Patvirtino 60 000 rublių darbų sąmatą. Už darbus buvo apmokama iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų, skirtų ekonominei ir teisinei reformai įgyvendinti, pagal Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Prezidiumo patvirtintus nuostatus.

Kodekso projektas nebuvo baigtas rengti, neužregistruotas. Buvo nuspręsta atsisakyti teisės dualizmo ir apjungti komercinę bei civilinę teisę viename Kodekse. Šis buvo priimtas 2000 m. (žr. Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas).

Darbo grupė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nariai - Vilniaus universiteto (VU) Teisės ir Ekonomikos fakultetų mokslininkai:

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Dėl darbo grupės Lietuvos Respublikos komercinio kodekso projektui rengti sudarymo (1991-11-20 Priėmė - Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba - Atkuriamasis Seimas)