Kostanajus

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Kostanajus
kaz. Қостанай
      
Laiko juosta: (UTC+6)
Valstybė Kazachstano vėliava Kazachstanas
Regionas Kostanajaus sritis Kostanajaus sritis
Gyventojų (2007) 230 300
Vikiteka Kostanajus
Kirčiavimas Kostanãjus (Kustanãjus)

Kostanajus – miestas šiaurinėje Kazachijos dalyje, prie Tobolo upės; srities centras.

Kostanajuje yra 8 aukštojo mokslo įstaigos. Mieste yra 22 koledžai, kuriuose mokosi apie 12200 moksleivių. Srityje veikia daugiau kaip 380 bibliotekų, 201 klubas, 8 muziejai ir 2 teatrai. Yra nemažai sporto objektų: dvi sporto arenos, 26 stadionai, 10 sporto kompleksų ir 567 sporto salės.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Įkurtas 1879 m. Iki 1997 m. miesto pavadinimas buvo žinomas kaip Kustanajus (rus. Кустанай).

Žymios vietos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kostanajuje yra gausu vietovių, turtingų savo istorija ir kultūra. Srities centre yra sunitų mečetė, srities administracijos pastatas, Kostanajaus srities universitetas, I. Altynsarino regioninis memorialinis muziejus, kazachų dramos teatras, Centrinė aikštė, geležinkelio stotis. Tarp istorinių monumentų yra I. Altynsarino monumentas, dviejų SSRS herojų (I. F. Pavlovo and L. I. Bedos) biustai, A. Baitursynovo monumentas, II pasaulinio karo aukų memorialinis kompleksas, A. Imanovo biustas, L. I. Taranu biustas ir B. Madžlinu monumentas.

Susisiekimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pagrindinės automagistralės iš Kostanajaus veda į Rusijos miestus – Čeliabinską, Magnitogorską, Troicką, Jekaterinburgą, Kurganą, Tiumenę ir į Kazachstano miestus Astaną bei Almatą. Kiti keliai jungia su aplinkiniais miestais. Visų geležinkelių ilgis siekia 1048 km. 53 stotys gamina keleivinio transporto priemones. Nafta Kostanajų pasiekia iš Rusijos ir yra gabenama į kitus Kazachstano regionus.

Kostanajaus oro uostas priima šiuos lėktuvus: Tu-134, Tu-154, Аn-22, Il-86,Boeing. Iš Kostanajaus oro uosto skraidinama į kitus Kazachstano miestus, NVS valstybes, Vokietijos miestus Frankfurtą ir Hanoverį, į Jungtinius Arabų Emyratus, Turkiją ir kt.

Sportas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kostanajuje yra įsikūrusi FK Tobyl Ķostanaj komanda, žaidžianti Kazachstano futbolo lygoje.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]