Kirtimų geležinkelio stotis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Kirtimų geležinkelio stotis
ŠalisLietuva
GyvenvietėVilnius (Kirtimai)
GeležinkeliaiVilnius-Lyda
Aptarnaujanti įmonėAB „Lietuvos Geležinkeliai

Kirtimų geležinkelio stotis – geležinkelio stotis Kirtimuose, Vilniaus miesto dalyje, esančioje į pietus nuo centro. Čia yra aptarnaujami pietiniai Vilniaus pramonės rajonai ir Vilniaus tarptautinis oro uostas. Geležinkelio stotis yra Vilniaus–Lydos linijoje. Iki maršruto panaikinimo 2015 m. stotyje stodavo priemiestiniai keleiviniai traukiniai į Stasylas.[1] Keturiais bėgių ruožais nuolat juda sąstatai. Pro čia tranzitu vyksta traukiniai iš Baltarusijos, kurie trumpam stabteli patikrinti stabdžių.[2]

Adresas: Kirtimų geležinkelio stotis, AB „Lietuvos geležinkeliai“, Dariaus ir Girėno g. 90A (Naujininkai), LT-02188 Vilnius.

Kirtimų-Vilniaus tarpstotyje yra draudžiamas prekinių traukinių eismas, kadangi bėgiais labai greitai leidžiamasi į Vilniaus pusę žemyn. Antrojo pasaulinio karo metais čia įvyko traukinio katastrofa, kuomet sprogmenų prikrautas traukinys su sugadintais stabdžiais buvo paleistas nuo Kirtimų žemyn. Saugumo sumetimais šiuo tarpstočiu dabar leidžiama važiuoti tik santykinai lengviems keleiviniams traukiniams. Visi kroviniai į stotį yra atvežami ir išvežami pro Valčiūnus ir Vaidotus.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Geležinkelio ruožas

Railway station template image.svg

Kirtimai