Kazanleko trakų kapas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Kazanleko trakų kapas
Pasaulio paveldo sąrašas

Vieta Bulgarijos vėliava Bulgarija
Tipas Kultūrinis
Kriterijus i, iii, iv
Pasaulio paveldo emblema Nuoroda (angl.) (pranc.): 44
Regionas** Europa ir Šiaurės Amerika
Įrašymo istorija
Įrašas 1979  (3-oji sesija)
Kazanleko trakų kapas šalies/regiono žemėlapyje
* Pavadinimas, koks nurodytas UNESCO sąraše.
** Regionas pagal UNESCO skirstymą.

Kazanleko trakų kapas – mūrinis helenizmo laikotarpio trakų pilkapis, datuojamas 310290 m. pr. m. e., esantis šiaurinėje Kazanleko miesto dalyje centrinėje Bulgarijoje.

Šis kapas – tai didelio nekropolio dalis, netoli senovės trakų miesto Seutpolio. Manoma, kad kapavietė priklausė kažkokiam trakų valdovui arba bajorui, kuris buvo palaidotas kartu su savo žmona. Ją atsitiktinai atrado kareiviai, kurie 1944 m. balandžio 19 d. čia kasė apkasus.

Pagrindinė laidojimo kamera – apvali, jos skersmuo – 2,65 m, pastatyta iš plytų ir pridengta kupolu 3,25 m aukštyje. Į kamerą veda 1,95 m ilgio siauras koridorius (dromas). Kapavietėje rasta labai mažai daiktų, todėl manoma, kad jis buvo apiplėštas jau senovėje.

Kapavietėje yra neįkainojamos vertės sieninė tapyba. Pirmasis frizas laidojimo kameroje vaizduoja iškilmingą puotą, kurioje dalyvauja sutuoktiniai – vyras ir žmona. Manoma, kad tokiu būdu pavaizduota, kaip žmona iškilmingai atsisveikina su savo mirusiu vyru. Šalia taip pat nutapyti muzikantai, tarnai ir arkliai. Antrame frize – dviračių vežimų lenktynės. Koridoriaus tapyba – tai pėsčiųjų ir raitelių kovų scenos. Tapybos stilius – mišrus, trakų-graikų.

1979 m. kapas buvo įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo objektų sąrašą.