Karpatų ir kitų Europos regionų pirmykščiai bukų miškai

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Karpatų ir kitų Europos regionų pirmykščiai bukų miškai
Pasaulio paveldo sąrašas

Stužicos miškas
Vieta 13-a Europos valstybių
Tipas Gamtinis
Kriterijus ix
Pasaulio paveldo emblema Nuoroda (angl.) (pranc.): 1133
Regionas** Europa ir Šiaurės Amerika
Įrašymo istorija
Įrašas 2007  (31 sesija)
* Pavadinimas, koks nurodytas UNESCO sąraše.
** Regionas pagal UNESCO skirstymą.

Karpatų ir kitų Europos regionų pirmykščiai bukų miškai – UNESCO pasaulio paveldo objektas, kurio dalys išsidėsčiusios 13-oje Europos valstybių. Jame saugomi žmogaus beveik neliesti senieji paprastųjų bukų miškai, augantys Karpatų kalnuose bei įvairiose kitose Europos vietose.

Išplėtimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2007 m. sudarius UNESCO pasaulio paveldo sąrašo objektą, jis vadinosi „Karpatų pirmykščiai bukų miškai“ ir apėmė tik teritorijas Slovakijoje ir Ukrainoje.

2011 m. objektas praplėstas naujomis teritorijomis Vokietijoje ir jis pervardintas į „Karpatų pirmykščiai bukų miškai ir Vokietijos senieji bukų miškai.“ Šį pasaulio paveldo objektą sudarė šios teritorijos:

2017 m. objektas dar kartą praplėstas ir pervadintas į „Karpatų ir kitų Europos regionų pirmykščiai bukų miškai“ ir jo teritorijos buvo išsidėsčiusios 12-oje valstybių (Albanija, Austrija, Belgija, Bulgarija, Italija, Ispanija, Kroatija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Ukraina, Vokietija).

2021 m. objektas dar kartą praplėstas. Į jį įtrauktos naujos valstybės: Bosnija ir Hercegovina, Čekija, Juodkalnija, Lenkija, Prancūzija, Serbija, Šiaurės Makedonija, Šveicarija[1]. Šuo metu objektas apima 18 Europos valstybių.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]