Kauno bigbendas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Kauno bigbendas by Augustas Didzgalvis.jpg

Kauno bigbendas – profesionalus džiazo orkestras. Įsteigtas 1991 m. Steigėjas - Kauno miesto savivaldybė. Iki 2009 m. rugpjūčio 27 d. vadovavo muzikas, dirigentas Romualdas Grabštas. 2012 m. Kauno miesto savivaldybės tarybos sprendimu, orkestras tapo koncertinės įstaigos "Kauno santaka" dalimi. Nuo 2015 m. rugsėjo 2 d. vadovas Vaidas Andriuškevičius. Nuo 2018 m. orkestro vyr. dirigentas - Jievaras Jasinskis.

Veikla[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Kauno bigbendas“ aktyviai dalyvauja ne tik Kauno, bet ir visos Lietuvos muzikiniame gyvenime. Su orkestru bendradarbiauja Lietuvos džiazo instrumentalistai ir vokalistai – Petras Vyšniauskas, Valerijus Ramoška, Vytautas Labutis, Saulius Šiaučiulis, Arvydas Jofė, Olegas Molokojedovas, Eugenijus Kanevičius, Arkadijus Gotesmanas, Pavelas Giunteris, Vytautas Mikeliūnas, Neda Malūnavičiūtė ir kt.

Sukurti projektai su pasaulyje žinomais džiazo kūrėjais ir atlikėjais – Roger Pontare (Švedija), Jukka Linkola, Eero Koivistoinen (Suomija), Barbara Dennerlein (Vokietija), Daniel Messina (Argentina), Frank Mantooth, Randy Brecker, Jiggs Whigham (JAV), Arkady Shilkloper (Rusija), Henk Meutgeert (Nyderlandai), Richard Galliano (Prancūzija) ir kt. Orkestras yra gerai žinomas už Lietuvos ribų: koncertavo įvairiuose festivaliuose Suomijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Estijoje, Latvijoje, Rusijoje, Baltarusijoje, Lenkijoje, Nyderlanduose.

Orkestro repertuaras aprėpia plačios stilistikos kūrinius nuo klasikinio iki šiuolaikinio džiazo. Bigbendas yra įvairių netikėtų projektų iniciatorius ir dalyvis, tokių kaip edukacinio ciklo „Džiazo pamokos“, „Džiazas prie Gariūnų“, 2002 m. „K+M+B bliuzo maratonas“, „Konrado džiazo klubas”, „Būgnų šou”, „Nuo džiazo iki bliuzo”, „Jazz & Breakdance show”, „Samba Del Gringo”, „Šokiai! Gros džiazas!” ir kt. Koncertuose pasirodo ne tik orkestras, džiazo atlikėjai, bet ir cirko, pantomimos, teatro, kino, dailės meistrai.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]