Karsakiškio Strazdelio pagrindinė mokykla

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Koordinatės: 55°47′30.63″ š. pl. 24°34′41.74″ r. ilg. / 55.7918417°š. pl. 24.5782611°r. ilg. / 55.7918417; 24.5782611

Karsakiškio Strazdelio pagrindinė mokykla
Karsakiškio Strazdelio pagrindinė mokykla herbas
Karsakiškio Strazdelio pagrindinė mokykla
Miestas (gyvenvietė) Karsakiškis, Panevėžio raj.
Mokyklos direktorius (-ė) Jurgita Vaitiekūnienė
Mokinių skaičius 126
Įkūrimo data
Uždarymo data {{{uzdarimo data}}}
Išleista laidų
Pedagogų skaičius 17
2020, Karsakiškio Strazdelio mokykla.JPG
Karsakiškio Strazdelio mokykla.JPG
Mokyklos kraštotyros muziejus

Panevėžio rajono Karsakiškio Strazdelio pagrindinė mokykla – buvusi dieninė, savarankiško mokymosi bendrojo lavinimo mokykla Panevėžio raj., Karsakiškyje, Lėvens g. 30, vykdžiusi priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ir papildomo ugdymo programas lietuvių kalba. Įstaigos kodas 190400162. Steigėjas Panevėžio rajono savivaldybės taryba. Filialas: Panevėžio rajono Karsakiškio Strazdelio pagrindinės mokyklos Tiltagalių skyrius.

Pavadinta poeto Strazdelio vardu.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1919 m. Karsakiškyje, dvarininkės Marijos Ordinčiūtės dvare, pradėjo veikti įkurta valstybinė mokykla. Vėliau mokykla perkelta į parapijos salę – špitolę. Darbo sąlygos mokykloje buvo sunkios, trūko pinigų jos išlaikymui. Mokykloje buvo tik trys mokykliniai suolai ir rašomoji lenta. Mokykla dirbo labai netolygiai: rudenį buvo pustuštė, nes vaikai dar buvo užimti ūkio darbais ir ganymu, o žiemą mokiniai netilpdavo klasėse. Buvo taikomas dviejų periodų mokymas. Šiltuoju laikotarpiu mokėsi mažiuasieji ir tie, kurie dėl šalčių negalėjo atvykti į mokyklą. Žiemomis mokėsi visi, kurie vasarą buvo užimti darbu.

Mokykloje dirbęs mokytojas B. Kašponis dar vakarais mokė beraščių ir mažaraščių kursuose arba žemės ūkio klasėse. Jis taip pat vargoninavo Karsakiškio bažnyčioje, mokė ir bažnytinių giesmių ir liaudies dainų.

Neramiais pokario metais, 1946 m, mokyklos vedėju paskirtas buvęs Tiltagalių pradinės mokyklos vedėjas Pranas Tamošiūnas. Jo rūpesčiu 1961 m. mokykloje buvo įkurtas kraštotyros muziejus. Mokytojas 1997 m. buvo apdovanotas Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino I laipsnio medaliu.

1950 m. mokykla perkelta į buvusią kleboniją. 19591960] m. atidarytas mokyklos bendrabutis. 1962 m. įvesta gamybinė praktika. Vaikai, suskirstyti į brigadas, buvo užimti naujų vaizdinių mokymo priemonių gamyba, mokyklos patalpų ir aplinkos priežiūra ir tvarkymu.

1962 m. pradėjo veikti vakarinis skyrius. Pradėtas vaikų profesinis orientavimas. Mokyklos šokėjai dalyvaudavo įvairiuose renginiuose, šalies dainų ir šokių šventėse. Mokyklai buvo paskirtos šefuojančios organizacijos, kurios padėjo materialiai. Tarp jų – Paežerių kolūkis ir „Ekrano“ gamykla.

1996 m. mokyklai buvo suteiktas Strazdelio vardas.

Paminėjusi 100 metų jubiliejų Strazdelio pagrindinė mokykla 2020 m. paskutinį kartą išlydėjo dešimtokų simbolišką 20-tą laidą.

2020 m. mokykla reorganizuota, prijungiant prie Panevėžio rajono Paliūniškio pagrindinės mokyklos.

Kraštotyros muziejus[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kraštotyros muziejus buvo įsikūręs senajame klebonijos pastate. Muziejuje buvo vykdoma edukacinė veikla (parengta 10 edukacinių programų), tradiciškai minima Antano Strazdo gimimo diena, rengiamos vaikų amatų dienos.[1]

Direktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Žymiausi mokytojai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Boleslovas Vladas Kašponis, pedagogas, vargonininkas

Žymiausi mokiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]