Pereiti prie turinio

Kali Gandaki slėnis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Aukštųjų Himalajų slėnis:
Thak Khola
Šalis Nepalas (Rasuva)
Tautos thakaliai (apie 12 973, slėnyje apie 6440)
Slėnis - Nr. 35 žemėlapyje

Kali Gandaki slėnis arba Thak Khola – kalnų slėnis Aukštuosiuose Himalajuose, pavadintas dėl per jį tekančios Kali Gandaki upės, kuri yra vienas iš septynių svarbiausių Gandakio intakų.

Slėnis yra Nepale (Mustango rajone), įsiterpęs tarp dviejų aukštų himalių (kalnagūbrių, sudarančių Aukštuosius Himalajus): Anapurnos himalio (rytuose) ir Daulagyrio himalio (vakaruose). Pats slėnis yra 1300–2600 m aukštyje, ir dėl ypač didelio skirtumo su gretimais kalnagūbriais laikomas pačiu giliausiu pasaulio slėniu. Į šiaurę nuo šio slėnio yra Mustango slėnis, garsus dėl kadaise klestėjusios Himalajų karalystės

Gyventojai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kangbeni kaimas

Slėnio gyventojai yra thakaliai, kurių kalba (thakalių) priklauso tamanginėms kalboms. Dauguma jų išpažįsta Tibeto budizmą, Boną, vietinį šamanizmą (jų šamanai vadinami dhnoma). Kultūriškai artimi tibetiečiams ir kitoms gretimoms Aukštųjų Himalajų tautoms.

Thakaliai kontroliavo svarbų prekybinį kelią, kuris jungė Mustango karalystę su Nepalu. Dėl to jie žinomi kaip ypač gabūs pirkliai, dažnai lyginami su žydais ar hakka. Dėl savo prekybinės veiklos jie išplito po visą Nepalą ir gretimus Indijos regionus, kur gyvena mažomis bendruomenėmis. Dauguma išvykusiųjų thakalių nebekalba savo kalba, pamažu pereina prie hinduizmo, tačiau slėnyje gyvenantieji vis dar išlaikę savo pirminius papročius, kalbą ir tradicijas.