Juodasis obeliskas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Juodasis obeliskas, 2000 m. lietuviškas leidimas

Juodasis obeliskas (vok. der Schwarze Obelisk) – vienas žymiausių XX a. vokiečių rašytojo Ericho Marijos Remarko kūrinių.

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Kūrinys pasakoja apie ekonomikos griūtį Vokietijoje po pralaimėto Pirmojo pasaulinio karo. Pagrindinis veikėjas – 25 metų I-jo pasaulinio karo veteranas Ludvigas Bodmeris, palaikantis antifašistinį frontą. Jis, nors jaunas, tačiau jau kupinas nevilties. Liudvigas trokšta tapti poetu, bet šis jo noras nustumtas yra antrą planą: jis dirba paminklų pardavėju pas savo draugą Georgą. Papildomai uždirba privačiai mokydamas knygyno savininko sūnų bei grodamas vargonais bažnyčioje, esančioje psichiatrinės ligoninės teritorijoje. Georgo paminklų parduotuvėje jau daug metų stovi juodasis obeliskas, pirktas dar Georgo tėvo, kurio parduoti praktiškai neįmanoma. Knygos pabaigoje Ludvigas parduoda juodąjį obeliską, gaudamas už jį labai didelę sumą, ir dar tvirta užsienio valiuta, bei išvyksta iš gimtojo miestelio į Berlyną dirbti reporteriu.

Vokietija, vos spėjusi pralaimėti vieną karą, investuoja milžiniškus pinigus kerštui, kuris taip pat nepavyksta. Vokietija pralaimi ir II- ajį pasaulinį karą.