Triumfo arka (knyga)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
Triumfo arka
Autorius(ė) Erich Maria Remarque
Žanras romanas
Originalus leidimas
Pavadinimas Arc de Triomphe
Šalis Vokietija
Kalba vokiečių k.
Išleista 1945
Lietuviškas leidimas
Vertėjas(a) Laima Bareišienė
Leidykla „Alma littera“
Išleista 2007
Viršelis Jonas Liugaila
Puslapių 432
978-9955-24-525-4

Triumfo arka (vok. Arc de Triomphe) – rašytojo Ericho Marijos Remarko 1945 m. JAV išleistas romanas. Tai buvo pirmoji po Antrojo pasaulinio karo pasirodžiusi vokiečių rašytojo knyga.

Plotmė[taisyti | redaguoti kodą]

1936-ieji. Paryžius. Čia prieglobstį randa iš Vokietijos pabėgęs chirurgas Ravikas – pasą, pilietybę ir tapatybę praradęs emigrantas. Jis apsigyvena pigiame viešbutyje ir ne taip seniai pasibaigusio Pirmojo pasaulinio karo košmarus bando nuskandinti alkoholyje. O ant slenksčio – naujo karo grėsmė. Mylimos moters savižudybė, nelegalus darbas klinikoje, nuolatiniai gestapo persekiojimai priverčia Raviką vaikščioti itin trapiu gyvenimo lynu – įtampa, nerimas ir baimė nuolat šalia.

Cinišką Raviko pasaulį nuskaidrina artistė Žoana Madu. Surusenusi meilė leidžia bent trumpam pamiršti beprotybės apimtą pasaulį ir į viską pažvelgti su humoru ir ironija. Tačiau bėglio statusą turintis vyriškis mylimai moteriai gali pasiūlyti tik amžiną slapstymąsi ir nesaugumą…

„Triumfo arka“ laikoma viena gražiausių XX a. knygų. Tai romanas, pasakojantis apie meilę, karą ir mirtį Paryžiuje, Antrojo pasaulinio karo išvakarėse.