Trys draugai

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Trys draugai
Trys draugai. 1959 m.jpg
Autorius(ė) Erich Maria Remarque
Žanras romanas
Originalus leidimas
Pavadinimas Drei Kameraden
Šalis Vokietija
Kalba vokiečių k.
Išleista 1937
Lietuviškas leidimas
Vertėjas(a) Vytautas Petrauskas
Leidykla Šviesa
Išleista 1959
Viršelis Ilona Kukenytė
Puslapių 503
ISBN 5-430-01201-7

Trys draugai (vok. Drei Kameraden) yra 1937 m. Ericho Marijos Remarko romanas, kuriame aprašomi praradusių iliuziją Pirmojo pasaulinio karo veteranų gyvenimai 1928 metais Berlyne.

„Trys draugai“ – tai liūdna istorija apie draugystę ir tragišką meilę. Tai knyga apie žmones, sugrįžusius iš karo ir bandančius stotis ant kojų. Trys romano herojai – Robertas Lokampas, Gotfrydas Lencas ir Oto Kėsteris yra skirtingi, bet vienodo likimo žmonės. Draugystė jiems – vienintelis pastovus dalykas vertybių žlugimo epochoje.

1938 m. pagal romaną buvo pastatytas amerikiečių filmas „Trys draugai“.

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Miestas, kuris nebuvo pavadintas vardu (tačiau panašus į Berlyną), yra perpildytas bedarbių ir jame yra padidėjęs smurtas tarp dešiniųjų ir kairiųjų. Romanas prasideda apleistoje barų aplinkoje, kur maišosi prostitutės su gyvenimo palaužtais žmonėmis, kuriuos paliko karas. Tuo tarpu Robertas ir jo draugai sugeba išgyventi vairuodami seną taksi, ekonominis išgyvenimas mieste yra vis sunkesnis ir sunkesnis. Šioje aplinkoje Robertas sutinka Patricija Holman, paslaptingą jauną moterį. Jie įsimyli.

Adaptacijos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pagal romaną 1938 m. buvo sukurtas to paties pavadinimo filmas, kuriame vaidino Franchot Tone, Robert Taylor, Robert Young ir Margaret Sullavan. Manoma, kad šis filmas įkvėpė režisierių Michael Cimino sukurti filmą Elnių medžiotojas (1978 m.).

Lietuviški leidimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]