John Dolmayan

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
John Dolmayan (2009)

John Dolmayan (g. 1973 m. liepos 15 d.) – JAV alternatyviojo metalo grupės System of a Down būgnininkas. John’o grupės draugai yra vokalistas/klavišininkas Serj Tankian, gitaristas/vokalistas Daron Malakian ir bosistas Shavo Odadjian.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Vaikystė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

John’as Dolmayan’as gimė Libane, tačiau priklauso armėnų tautinėms mažumoms. Libano pilietinis karas prasidėjo ir pasiekė viršūnę Dolmayan’ui gyvenant ten, todėl jo šeima nusprendė pabėgti iš šalies po intriguojančio išgyvenimo nuotykio. Vieną naktį, kai John’as buvo penkerių metų amžiaus, jis atsikėlė vidury nakties ir išsigandęs nubėgo į tėvų miegamąjį. Tėvai leido jam miegoti jų lovoje, o po to kulka, išdaužusi John’o kambario langą įstrigo jo lovoje ten, kur vaikas turėjo miegoti. Po šio nutikimo John’o tėvas ir nusprendė išvykti. Šeima persikėlė į Torontą, tada į Los Andželą. Las Vegas’e Johno’o tėvas turėjo kooperatinį butą, šalia kurio nupirko savo tėvams namą.

Kartu su System of a Down[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Taigi, jis iš dalies įrašė penkis albumus kartu su System of a Down: System of a Down (albumas) (1998), Toxicity (2001), Steal This Album! (2002), ir, pačius naujausius, Mezmerize (2005) bei Hypnotize (2005).

Jo nepakartojamas bei originalus grojimo stilius turėjo įtakos naujos būgnininkų kartos išaugimui. Daugiau nei keli kritikai pavadino jo grojimo stilių šizofrenišku, o tai pritraukė didžiają SOAD gerbėjų dalį, ir jis aiškiai leido suprasti, kad jo talentas sudaro didelę SOAD žavesio dalį. Vienas iš jo techninių sugebėjimų yra labai geras ritmo jautimas.

John’o veido išraiškos, garsios kaip užjaučiančios ir piktos, kartu su jo madingu drabužių stilium, daro jį panašų į Rusijos mafijos narį. Serj Tankian’as, pagrindinis grupės vokalistas, „Kerrang“ žurnalui sakė, jog scenoje visada stengiasi iš John’o lūpų ištraukti šypseną. John’as į tai atsakė, jog jam reikėjo didelių pastangų, kad grodamas išlaikytų šaltą veidą ir „nenušoktų nuo ritmo“, kas atrodo neįmanoma, žinant kaip ritmiškai jis groja vos prisėdęs prie būgnų. Metalo scenoje jis pagarsėjęs savo „hi – hat“ ir „snare combo“ būgnų rinkiniu, kurį galima išgirsti tokiose dainose kaip Deer DanceToxicity, I-E-A-I-A-I-OSteal This Album! ir Question!Mezmerize.