Pereiti prie turinio

Serj Tankian

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Serj Tankian

Serj Tankian
Biografija
Gimė1967 m. rugpjūčio 21 d. (56 metai), Beirute, Libane
Veikladainuoja ir groja grupėje System of a Down
Instrumentaiklavišiniai

Serj Tankian (g. 1967 rugpjūčio 21 Beirute, Libane) – armėnų kilmės JAV gyvenantis alternatyvaus metalo grupės System of a Down vokalistas.

Ankstyvasis gyvenimas ir karjera[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Būdamas 8 metų persikraustė į Los Andželą ir su šeima įsiliejo į armėnų bendruomenę. Baigęs mokyklą jis studijavo verslo vadybą. Jis ketverius metus mokėsi dainavimo ir taip pat vaikystėje lankė privačias gitaros pamokas. 1993 m. suformavo grupę pavadinimu Soil kartu su Daron Malakian, kuris vėliau tapo System of a Down nariu. Tankian nėra vien System of a Down narys, bet taip pat turi nuosavą įrašų studiją „Serjical Strike Records“. Dainininkas taip pat yra dainavęs kartu su kitomis grupėmis dainas Dog Fashion Disco Mushroom Cult, Deftones Mein.

Tankianas taip pat yra aktyvus politikos srityje. Kartu su Tom Morello iš grupės Audioslave jis įkūrė organizaciją Axis of Justice. Jie kartu su armėnų kilmės atlikėju Arto Tunçboyacıyan 2003 m. pasivadinę grupe „Serart“ įrašė to paties pavadinimo albumą. Tankianas dažnai viešai sako kalbas nukreiptas prieš smurtą ir neteisybę visuomenėje.

2007 m. išleistas solinis albumas „Elect The Dead“.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]